ایسنا/ در آستانه سالروز ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام(ص)و امام صادق(ع) و هفته وحدت طی مراسمی عملیات اجرایی کارخانه کاشی و سرامیک دانش سرام شهرستان آباده آغاز شد.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس شنبه یکم آبانماه در آیین عملیات اجرایی پروژه صنایع معدنی کاشی و سرامیک آباده، میزان سرمایه گذاری ساخت و تکمیل این طرح ۴۰۰۰ میلیارد ریال با تولید سالیانه ۲۰ میلیون مترمربع اعلام کرد و بیان داشت: پس از راه‌اندازی کارخانه، برای ۳۸۰ نفر به صورت مستقیم  اشتغال ایجاد خواهد شد.
حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار با زیربنای ۶۰ هزار متر مربع اجرا می‌شود، اظهار کرد: صنعت کاشی و سرامیک علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌تواند به عنوان یکی از مولفه‌های اثرگذار در افزایش و توسعه صادرات غیر نفتیِ ایفای نقش کند.
او تاکید کرد: با توجه به برخورداری استان فارس و شهرستان آباده از شاخصه‌هایی همچون نیروی انسانی ماهر، ذخایر و منابع معدنی از جمله خاک نسوز صنعتی مناسب و تکنولوژی روز، در توسعه فعالیتهای اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار  اثرگذار است.
ایزدی خاطرنشان کرد: شهرستان آباده با داشتن بیش از ۹۰ درصد ذخایر خاک صنعتی و نسوز کشور دارای پتانسیل لازم برای احداث واحدهای صنایع معدنی مرتبط از جمله کارخانجات کاشی و سرامیک است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online