ایسنا/ معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از تزریق ۱۰۰ درصدی واکسن کرونا به کارکنان تاسیسات گردشگری خراسان رضوی خبر داد.

یوسف بیدخوری، معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان رضوی جزو نخستین استان‌هایی است که با هماهنگی معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام کارکنان واجدین شرایط مربوط به خود را بدون محدودیت سنی واکسینه کرده است.
وی افزود: طی فرخوان‌هایی که انجام شد، تمام کارکنان و فعالان گردشگری خراسان رضوی برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کردند و تقریبا ۱۰۰ درصد کارکنان و کارمندان تاسیسات گردشگری خراسان رضوی دوز اول را تزریق کرده و به زودی دوز دوم را نیز تزریق خواهند کرد. برخی از افراد که درصد بسیار ناچیزی از جمعیت کارکنان تاسیات گردشگری را شامل می‌شود، به دلایلی مانند ابتلا به کرونا و یا عدم تمایل به تزریق واکسن از واکسینه شدن خودداری کردند.
معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در خصوص وضعیت تزریق واکسن راهنمایان و تورهای گردشگری که درخواست تزریق واکسن آسترازنکا داشتند، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های این موضوع نیز با دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد صورت گرفته و این مشکل هم حل شده است. دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تزریق واکسن آسترازنکا درخواست کرد لیست‌های ۱۰ نفره به آنان اعلام کنیم. به این ترتیب درخواست انجمن راهنمایان گردشگری برای درخواست واکسن آسترازانکا حل شد.
بیدخوری تاکید کرد: با این اتفاق به مردم سراسر کشور اطمینان می‌دهیم برای سفر و اقامت در مشهد به دلیل رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و تزریق ۱۰۰ درصدی واکسن کارکنان واحدهای اقامتی در مشهد، نگرانی نداشته باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar