تسنیم/ افزایش آمار مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا چراغ هشدار کرونا در ایلام،هرروز پررنگ‌تر از دیروز کرده است.

جمیل صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام روند افزایشی مرگ ناشی از کرونا در ایلام را نگران کننده دانست و اظهار داشت: اگر روند ابتلا و بستری و مرگ ناشی از کرونا به این شکل ادامه داشته باشد استان ایلام وارد موج ششم کرونا خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در پاسخ به این سئوال که به رغم افزایش میزان تزریق واکسن کرونا در استان علت افزایش مرگ‌ها در این استان چیست؟ گفت: 81 درصد فوت شدگان استان ایلام مربوط به کسانی است که واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند.
وی بیان داشت: شک نکنید که تنها راه موثر برای پیشگیری و کاهش آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا واکسیناسیون می باشد.
این مقام بهداشتی تسریح کرد: واکسن به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا باشد باید به رعایت پروتکل‌ها نیز بیش از پیش پایبند بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، بازگشایی مدارس در استان ایلام را مورد اشاره قرار داد و گفت: بازگشایی مدارس تابع شرایط ابلاغی ستاد مقابله با کرونا کشوری است اما در استان ایلام 66 درصد دانش آموزان واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.

باید 80 درصد جمعیت استان واکسن تزریق کنند
محمد کریمیان نیز با اشاره به افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان ایلام اظهار داشت: رعایت پروتکل‌ها، تزریق واکسن راهکار اصلی مقابله با اپیدمی کرونا است اما علی رغم این که واکسن به تعداد کافی موجود است ولی برخی افراد تمایل کمتری به تزریق واکسن دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: برای این که جامعه ایمن داشته باشیم باید 80 درصد جمعیت استان واکسن تزریق کنند.
وی افزود: درست است که پیک ششم در کشور هنوز شروع نشده است ولی نگران هستیم که دامنه نزول پیک پنجم استان را وارد پیک ششم کند.

رعایت پروتکل‌ها و تزریق واکسن الزامی است
محمد نوذری ورود استان به پیک ششم کرونا فاجعه خواند و گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه برای آن که استان وارد پیک ششم کرونا نشود را باید انجام دهیم و در این راستا مردم و مسئولان به جد باید تلاش کنند.
استاندار ایلام گفت: تمام کارمندان ملزم به تزریق واکسن و رعایت پروتکل‌ها بود و شرط فعالیت اقتصادی مردم و صنوف نیز منوط به رعایت این دو است.
وی افزود: اجازه نمی دهیم عده‌ایی با نادیده انگاری و عدم تزریق واکسن و بی توجه به رعایت پروتکل‌ها جان شهروندان را به خطر بیندازند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/