ایرنا/ رئیس هیات تکواندو استان زنجان گفت: امیرسینا بختیاری از تکواندوکاران برتر و شاخص زنجانی در سومین دوره مسابقات بین المللی آزاد آسیا به عنوان فنی‌ترین بازیکن، برگزیده و معرفی شد.

علی سپهری، رئیس هیات تکواندو استان زنجان در این رابطه اظهار کرد: این مسابقات طی روزهای ۲۷ و ۲۸ مهر ماه جاری به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن هتل پارسیان استقلال تهران و با حضور ۱۹۲ ورزشکار از کشورهای روسیه، ایران، افغانستان، هندوستان، پاکستان، ترکیه، عراق و لبنان برگزار شد.
وی ادامه داد: این تکواندوکار شایسته و توانمند زنجانی توانست در مقابل پنج حریف خود از ایران و کشورهای خارجی به برتری دست یافته و مدال طلای وزن چهارم(۶۸-) را ازآن خود کند و نشان دهد که یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر است.
سپهری افزود: بختیاری در دور نخست این پیکارها با نتیجه ۱۴ بر ۵ از سد کامران رضایی گذشت، در دور یک هشتم با نتیجه ۷ بر ۴ بر اراسلان دمیر از ترکیه غلبه کرد، در یک چهارم نهایی امیرحسین امجدیان را با نتیجه ۲۴ بر ۱۱ از پیش رو برداشت، در نیمه نهایی نیز راج چوهان را با نتیجه ۲۶ بر ۱۱ مجبور به پذیرش شکست کرد و در مرحله فینال نیز سالار رحمتی را با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ مغلوب خود ساخت.  
وی اظهار کرد: این تکواندوکار برتر زنجانی با توجه به درخشش مثال زدنی و ۵ برد قاطع، بر حسب تصمیم اعضای کمیته فنی این مسابقات به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد و همچنین با توجه به برگزاری مسابقات طبق تقویم جهانی و دارا بودن جیوان ۱ توانست ۱۰ امتیاز به اندوخته های خود رنکینگ المپیکی خود بیافزاید.
رئیس هیات تکواندو استان زنجان گفت: بختیاری کسب عنوان قهرمانی جهان و آسیا را در کارنامه ورزشی خود دارد و در ایندوره از مسابقات بین المللی آزاد آسیا نیز در ترکیب تیم منتخب ایران شرکت کرد و برای کشور و این استان فخرآفرین شد.   

 
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today