باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی از روز دوشنبه وارد استان می‌شود.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و گفت: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا بعدازظهر روز دوشنبه جوی نسبتاً پایدار در غالب مناطق استان حاکم خواهد بود.
او با اشاره به اینکه آسمان استان در این مدت صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود افزود: با توجه به گذر امواج کم دامنه و ناپایدار تراز میانی جو در برخی از نواحی مرکزی و جنوبی استان رشد ابر و رگبار پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود.
محمدی با بیان اینکه تا روز دوشنبه هفته جاری دمای هوا تغییرات قابل توجهی نخواهد داشت گفت: هوا در طول روز نسبتاً مطبوع و پاییزی بوده اما در ساعات شبانه و صبحگاهی در برخی مناطق مرکزی و جنوبی استان حتی به زیر صفر درجه سلسیوس نیز خواهد رسید.
وی از فعالیت سامانه بارشی فعال و سردی از اواخر روز دوشنبه در استان خبر داد و افزود: با نفوذ این سامانه شاهد آسمانی ابری، مه آلود توأم با وزش باد خزری(گاهی تند)، کاهش محسوس دمای هوا و بارش باران و برف در غالب مناطق استان خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از شهروندان خواست از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب و در صورت تردد در جاده‌ها خودرو خود را به تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ مجهز کنند.


 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today