تسنیم/ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز گفت: مبارزه و مقابله مهمترین وظیفه پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

سرهنگ علی سلیم‌پور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز در مورد  میزان دستگیری خرده فروش‌های مواد مخدر اظهار کرد: دستگیری خرد فروش‌های مواد مخدر نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است که تلاش‌های نیروی انتظامی در نهایت منجر به دستگیری سه هزار نفر خرده فروش در البرز شد.
وی افزود: در جمع آوری معتادین متجاهر در یک ماهه گذشته طی سه مرحله بیش از 400 نفر جمع آوری شدند و تحویل مرکز ماده 16 در ماهدشت کرج که به تازگی راه اندازی شده، دادیم و نتیجه آن کم شدن تعداد معتادین متجاهر بود.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز با اشاره به اینکه ظرفیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر بسیار بالا است بیان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر توانایی این را دارد که طی 72 ساعت تمامی معتادین متجاهر را دستگیر و جمع آوری کند اما با توجه به اینکه تمامی افراد نیاز به ساماندهی و بازپروری دارند در خصوص مراکز ساماندهی این معتادین متجاهر دچار مشکل هستیم.
سلیم پور در مورد حضور اتباع خارجه در بحث مواد مخدر اذعان داشت: خرده فروشی مختص به یک جامعه و حوزه خاص نیست و بیشتر اتباع خارجه در بحث خرده فروشی فعالیت می کنند و عناصر اصلی اتباع در مناطق مرزی فعال ترند.
وی با اعلام خبر دستگیری 11 باند شبکه توزیع مواد مخدر در استان البرز ، تصریح کرد: در این خصوص کشفیات عمده ای داشتیم که به صورت شبکه ای بودند و بیش از 200 الی 400کیلو مواد مخدر از این باندها کشف شده  که به صورت زنجیره ای از مبدا تا مقصد فعال بودند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز گفت: 11 باند مواد مخدر به صورت شبکه ای کار می کردند.
سلیم‌پور در خصوص مواد مخدر نوظهور نیز بیان کرد: مواد مخدر نوظهور فراوانی بسیاری در کل دنیا دارد اما در کشور ما هنوز جا نیفتاده و بیشتر مواد مخدر صنعتی و سنتی مثل تریاک و حشیش و نیمه صنعتی مثل هرویین و ترکیبی از این مواد به نام گراس که از برگ شادونه است، رواج دارد.
وی در خصوص خرید و فروش ناس در بین اتباع خارجه نیز گفت: مصرف ناس خیلی کم شده و به‌طور کلی جزو خانواده مواد مخدر محسوب نمی‌شود.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز با تاکید بر اینکه با کشت مواد مخدر شدیدا برخورد می کنیم افزود: برای مبارزه با کشت مواد مخدر قوانین محکم و جدی وضع شده است.
سلیم پور در خصوص توزیع ترامادول و متادون در برخی عطاری‌ها نیز خاطر نشان کرد: مبارزه با متادون در ماده 40 قانون مبارزه با مواد مخدر ذکر شده و عطاری‌ها اجازه فروش مواد مخدر همچون ترامادول و متادون را ندارند و با توجه به نظارت‌های پلیس تعداد 15 عطاری در این زمینه در البرز پلمب شد.
وی از نظارت پلیس مبارزه با مواد مخدر به عنوان ضابطین قضایی بر دو کمپ ماده 15 به صورت خود معرفه که در دست بهزیستی و ماده 16 اجباری است خبر داد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز همچنین از برخورد شدیدد با خرده فروش‌های مناطق ملک آباد و مهدی آباد خبر داد و گفت: در این مناطق منازلی برای استعمال مواد مخدر برای معتادین آماده شده بود که درباره پاتوق مواد مخدر طبق ماده 14 قانون تعاریف لازم انجام و با برخورد پلیس مواد مخدر این منازل غیر مجاز تخریب، به صاحبان منازل تذکرات لازم داده می شود و در صورت وقوع جرم اگر فرد مالک دخیل در این امر باشد، با وی برابر قانون برخورد‌های لازم انجام خواهد شد به گونه ای که ملک ثبت و ضبط می شوند.
سلیم‌پور اولویت اصلی پلیس را مبارزه با مواد مخدر خواند و اظهار کرد: متاسفانه هزینه جرم در برخورد با خرده فروش‌ها بسیار پایین است و به همین دلیل پس از آزادی از بازداشتگاه و زندان دوباره به خرده فروشی برمی گردند و امیدواریم که این هزینه جرم افزایش یابد تا خرده فروش‌ها دوباره به کار قبلی خود برنگردند.
وی همجواری البرز با تهران را یک معضل دانست و افزود: متاسفانه همجواری البرز به ویژه با غرب تهران کار ما را در جمع آوری معتادین سخت تر کرده و واقعا نگران و نیازمند همکاری و کمک تمامی دستگاه‌های اجرایی هستیم.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday