ایسنا/ سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه شاهد کاهش میزان رعایت پروتکل‌ها هستیم و هر چند البرز در مقایسه با سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد ولی تا زمانی‌که  میزان رعایت به بیش از ۸۵ درصد نرسد، نمی‌توان به کنترل درست ویروس امیدوار بود.

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی در البرز اظهار کرد: رنگ‌بندی کرونایی در البرز از هفته پیش تغییری نکرده و در حال حاضر کرج نارنجی، طالقان آبی و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت برخی استان‌های همجوار در حال تغییر است، ادامه داد: طی چند روز گذشته شیب نزولی کرونا در برخی استان‌ها متوقف شده و شاهد افزایش تعداد بیماران هستیم که همین امر ضرورت رعایت پروتکل‌ها را دو چندان می‌کند.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز توضیح داد: تا کنون بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن در البرز تزریق شده و یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط هم حداقل یک دز واکسن در را دریافت کرده‌اند.
بابایی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه بیش از ۴۰ هزار دز واکسن در استان تزریق می‌شود.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: متاسفانه شاهد کاهش میزان رعایت پروتکل‌ها هستیم و هر چند البرز در مقایسه با سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد ولی تا زمانی‌که  میزان رعایت به بیش از ۸۵ درصد نرسد، نمی‌توان به کنترل درست ویروس امیدوار بود.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در البرز حدود ۶۰ درصد و در کشور حدود ۵۰ است.
بابایی در پاسخ به گلایه برخی از شهروندان در خصوص مشکل سایت برای دریافت کارت الکترونیکی تزریق واکسن توضیح داد: در زمان تزریق واکسن کارت فیزیکی نیز در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد که همان کفایت می‌کند و فعلا نیازی به صدور کارت الکترونیکی واکسن نیست.
وی همچنین در پاسخ به زمزمه‌هایی در خصوص لزوم تزریق دز سوم واکسن سینوفارم گفت: جز برای کادر بهداشت و درمان و بیماران صعب العلاج برای هیچ یک از واکسن‌ها برنامه برای تزریق دز سوم اعلام نشده است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday