ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کووید۱۹ گفت: بیش از ۷۷ درصد از جمعیت دانش‌آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

فرحناز قائدامینی، مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد، اظهار کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال یک برنامه و سیاست در راستای سلامت دانش‌آموزان است و در استان ۷۵ هزار دانش‌آموز در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال قرار دارند.
به گفته وی، با آغاز طرح بازگشایی مدارس دانش‌آموزانی که واکسیناسیون انجام نداده‌اند هر هفته دو بار تست کرونا بدهند و سلامتی خودشان را به مدرسه اعلام کند و هر چه سریعتر نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری بیان کرد: برای انجام واکسیناسیون دانش‌آموزان علاوه بر مراکز واکسیناسیون شهری و روستایی، پایگاه‌های تجمیعی ویژه دانش‌آموزان در محل هنرستان شهید حقیقی و هنرستان کوثر در شهرکرد و درمانگاه فرهنگیان بروجن همه روزه آماده ارائه خدمات واکسیناسیون به دانش‌آموزان است.
قائدامینی افزود: برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نیاز به دریافت تعهدنامه از والدین یا دانش‌آموزان نیست و گرفتن هرگونه تعهدنامه از والدین تخلف است و باید به ادارات آموزش و پرورش اطلاع‌رسانی شود.
وی به تشکیل کمیته سلامت در مدارس اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس بر عهده کمیته سلامت مدرسه است و برنامه حضور دانش‌آموزان در مدارس مختلف با همدیگر متفاوت است.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون ۸۴درصد فرهنگیان استان نیز واکسینه شدند.
قائدامینی با اشاره به پراکندگی روستاها عنوان کرد: هم‌اکنون ۱۴۷ مدرسه استان زیر ۱۰ نفر دانش‌آموز دارند و یک معلم به عنوان مدیر آموزگار کار آموزش این مدارس را در قالب کلاس‌های چند پایه برعهده دارد.
وی اظهار کرد: هم‌اکنون مدارس متوسطه اول و دوم در برخی مناطق روستایی استان فعال نیست و دانش‌آموزان باید به روستاهای دیگر برای حضور در کلاس بروند که برای حمایت از خانواده این دانش‌آموزان کمک‌های حمایتی در قابل پرداخت کمک هزینه سرویس مدرسه پرداخت می‌شود.
به گفتهمدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، خرید لباس فرم مدرسه برای دانش‌آموزان میان پایه اجباری نیست و فقط دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، دهم و هفتم باید لباس فرم مدرسه تهیه کنند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday