صدا و سیما/ مجوز کشت پاییزه در ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی دشت‌آزادگان صادر شد.

حمید سیلاوی، فرماندار دشت آزادگان در این زمینه اظهار کرد: مجوز کشت پاییزه در سطح ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان صادر شده این در حالی است که سطح مجوز کشت در پاییز پارسال ۴۷ هزار هکتار بود.
حمید سیلاوی با اشاره به اینکه کشاورزی نقش اساسی و محوری در این شهرستان دارد بیان کرد: باید از همه ظرفیت‌ها برای یاری رساندن به کشاورزان و جلوگیری از ضربه خوردن به بخش کشاورزی استفاده کرد.
وی گفت: شغل بیشتر جوانان و ساکنان این منطقه کشاورزی است و برای جلوگیری از بیکار شدن افراد زیادی در این منطقه باید تداوم شرایط کشت را در این شهرستان فراهم کرد.
فرماندار دشت آزادگان با اشاره به وضعیت خشکسالی و کمبود شدید آب پشت سد‌های خوزستان بیان کرد: با توجه به اعلام سازمان آب و برق خوزستان کاهش چشمگیر آب پشت سد‌های خوزستان به ویژه سد کرخه مقرر شده تا کمیته‌ای با مسوولیت ستاد مدیریت بحران این شهرستان تشکیل شود.
سیلاوی ادامه داد: در این کمیته منطقه بندی کشاورزی در این شهرستان و نحوه توزیع آب انجام می‌شود و کشاورزانی که در فصل پیش کشت نداشتند در اولویت قرار دارند.
وی گفت: همکاری کشاورزان و مردم در جهت جلوگیری از هدر رفت آب در کشت پاییزه نیاز است.
فرماندار دشت آزادگان افزود: بیمه امسال به صورت جامع کشاورزان را زیرپوشش قرار خواهد داد و دوره‌هایی از طریق جهاد کشاورزی و بیمه برای آشنایی بیشتر کشاورزان دشت آزادگان برگزار می‌شود و بانک کشاورزی شهرستان نیز با توجه به هماهنگی صورت گرفته در جهت حمایت از کشاورزان وام‌هایی در اختیار این قشر قرار خواهد داد.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today