ایرنا/ استاندار اردبیل گفت: سفر رئیس جمهور موجب تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌های زیرساختی در این استان خواهد شد.

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در این رابطه اظهار کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام جاده‌ای نیمه از برنامه‌های اولویت‌ دار استان است و با تدابیری که اندیشیده شده است ۵۲ کیلومتر تا دو ماه آینده به بزرگراه‌های استان افزوده می‌شود.
عاملی گفت: استان اردبیل از نظر بزرگراه‌ها جزء استان‌های کمتر توسعه یافته است و در حالی که میانگین بزرگراه در کشور ۲۴ درصد می باشد این میزان در اردبیل ۱۲ درصد است.
استاندار اردبیل همچنین اضافه کرد: تکمیل پروژه راه‌آهن اردبیل دیگر برنامه اولویت‌دار دولت در این استان است که با اتخاذ تدابیر لازم و سرعت بخشیدن به کار سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به پروژه مهم پایاب سد خداآفرین، اهمیت این پروژه به لحاط اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد اشاره قرار داد و افزود: با بهره برداری از این پروژه امکان ایجاد 10هزار شغل در منظقه مغان  محقق می‌شود.
عاملی در مورد ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی نیز گفت: این مهم مصوبه مجلس است و از نظر محل اجرایی نیز  باید جایی انتخاب شود که دارای گمرک و مرز باشد.
وی بیان کرد: مطالعات مکان‌یابی به صورت تخصصی در حال انجام است و با اتمام مطالعات و عملیاتی شدن می‌تواند جذابیتی مهم برای سرمایه گذاران ایجاد کند.
وی به تاکید رئیس جمهور مبنی بر فعال کردن دیپلماسی اقتصادی در استان‌های مرزی اشاره کرد و افزود: استان های مرزی دارای پتانسیل خوبی هستند و این مزیت نباید برای استان‌ها تهدید تصور شود.
عاملی گفت: در این راستا دنبال این هستیم برای تقویت فعالیت‌های اقتصادی با جمهوری آذربایجان برنامه‌ای تدوین شود و در این خصوص با همکاری وزارت امور خارجه و نهادهای مربوطه توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با این کشور پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری و تامین زیرساخت ها را بهترین راه جذب سرمایه و سرمایه گذار به استان است افزود: این مهم با همکاری وزارتخانه‌ها محقق می‌شود و در این راستا  برنامه‌های لازم با مشارکت مدیران استان تدوین و عملیاتی می‌شود.
رئیس جمهور و تعدادی از وزرای دولت در هشتمین سفر استانی روز جمعه میهمان مردم اردبیل بودند.

  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today