تسنیم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان به تشریح ویژه برنامه‌های ۱۳ آبان امسال و نحوه برگزاری آن پرداخت و گفت: اکثر برنامه‌ها با توجه به شیوع کرونا با محوریت فضای مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام غلامرضا قندهاری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تعطیل‌ناپذیر است، گفت: باید بر اساس شرایط و با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت مقابله با کرونا برای بزرگداشت شایسته ایام الله های مختلف تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط روز باید توجه ویژه به تبلیغات محیطی، فضای مجازی و برگزاری و اجرای برنامه‌های متعدد و مختلف با جمعیت محدود منطبق با دستور العمل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به برنامه های تدارک دیده شده از سوی نهادها و ارگان های مختلف از جمله سازمان تبلیغات، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد، سپاه و بسیج و دیگر ارگان ها و نهادها گفت: فضاسازی و تبلیغات گسترده شهری و روستایی به مناسبت ایام الله 13 آبان ماه باید در سراسر استان سمنان انجام شود.
حجت‌الاسلام قندهاری عنوان کرد: برنامه‌های تبیینی با حضور دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر استان به کمک و یاری اتحادیه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، بسیج و ... در ویژه برنامه‌های گرامیداشت 13 آبان امسال گنجانده شده است.
وی افزود: اجرای ویژه برنامه‌های متنوع 13 آبان در سطح مدارس در مدارسی که دانش آموزان حضور فیزیکی در مدارس دارند نیز از دیگر برنامه‌هاست.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان بیان کرد: در بقاع متبرکه استان سمنان نیز اداره کل اوقاف برنامه‌های تبینی و آیینی را تدارک دیده است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهند شد.
حجت‌الاسلام قندهاری با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌هایی خاص کودکان و نوجوانان از سوی کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به مناسبت 13 آبان ماه گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز برنامه‌های محله محوری را در دستور کار دارند.
وی خاطرنشان کرد: تولیدات رسانه‌ای نیز از صدا و سیمای مرکز سمنان به همت حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد آماده شده است و امیدواریم این ویژه برنامه‌ها به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته شوند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در مورد برپایی راهپیمایی 13 آبان ماه امسال گفت: ما تابع دستور ستاد کرونای استان هستیم و اگر شرایط مهیا باشد بر اساس دستور ستاد استانی مقابله با کرونا در استان سمنان عمل خواهیم کرد و در مناطق و شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت خوبی هستند، راهپیمایی برگزار خواهد شد، در غیراینصورت تجمع به صورت محدود با رعایت پروتکل های بهداشتی در روز 13 آبان برگزار خواهد شد.
قندهاری اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای گرامیداشت یوم الله 13 آبان ماه در دستور کار قرار دارد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today