فارس/ معاون بهداشت استان کرمانشاه گفت: هنگامی که استان‌های جنوب و جنوب شرق درگیر پیک پنجم کرونا شدند، کرمانشاه در وضعیت آبی بود و موج با تأخیر در این استان شروع شد.

براساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، شهرستان‌های پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، روانسر از استان کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارند.
شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور، هرسین، سنقروکلیایی، صحنه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب نارنجی و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو و قصرشیرین هم زرد کرونایی هستند.
ابراهیم شکیبا، معاون بهداشت استان کرمانشاه در توضیح علل قرمز شدن شماری از شهرهای کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به اینکه شروع موج پنجم از استان‌های جنوب و جنوب شرق بود به طوریکه از هرمزگان شروع شد به زاهدان، بوشهر و کرمان و نهایتا به مرکز کشور رسید و استان‌های غربی به خصوص کرمانشاه جزو استان‌های آخری بود که درگیر موج پنجم شد.
وی ادامه داد: آن زمانی که استان‌های جنوب و جنوب شرق قرمز بودند،کرمانشاه آبی بعد زرد، نارنجی و در نهایت قرمز شد؛ طبیعتا خروج از این موج هم با تاخیر خواهد بود.
معاون بهداشت استان کرمانشاه اشاره‌ای به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان داشت و افزود: در زمان اوج موج پنجم یک‌هزار و 600 بیمار در مراکز درمانی استان بستری بودند که الان به 738 نفر رسیده، یعنی 50 درصد کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: روی بازوی نزولی موج هستیم، ولی سرعت کاهش به علت سفرها و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم، کند است.
شکیبا اضافه کرد: در کرمانشاه حدود ۴۷ درصد، شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود.
وی روند واکسیناسیون در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: بیش از ۷۵ درصد جمهیت بالای ۱۸ سال دُز اول و بیش از ۴۷ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. در ضمن ۶۷ درصد هم از گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ ساله استان هم دُز اول را دریافت کرده‌اند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today