ایرنا/ مدیر گروه پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش مسافرت‌ها و عادی‌انگاری مردم، گفت: وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان شکننده است.

سیمین خیاط‌ زاده، مدیر گروه پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اگرچه در روزهای اخیر کاهش موارد ابتلا و بستری داریم، اظهار کرد: احتمال دارد این وضعیت در شهرستان‌های دیگر استان شکننده باشد زیرا این کاهش آهسته است و وقتی که کاهش ابتلا آهسته پیش برود، احتمال شکنندگی وضع موجود حتمی است.
وی دلیل شکنندگی وضع موجود را مسافرت‌های اخیر مردم به خصوص به شهرستان مهمان‌پذیری چون جلفا عنوان کرد و گفت: در تعطیلی‌های اخیر افراد بیشتری به جلفا مسافرت کرده‌اند که این یکی از عوامل قرمز شدن وضعیت شهرستان شده است؛ همچنین در شهرستان مرند به دلیل استقبال کم شهروندان از واکسیناسیون احتمال قرمز شدن شهرستان وجود دارد.
مدیر گروه پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی میانگین واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال را ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۶۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان دز اول و ۴۱ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
خیاط زاده با تاکید بر مراجعه به موقع افراد برای واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: با مراجعه به موقع مردم شکاف بین دز اول و دوم به حداقل می‌رسد تا شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری باشیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today