باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: ۴ فروند شناور لنج ترالر بوشهری در حال صید در صیدگاه غرب هرمزگان با همکاری منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران و دریابانی توقیف شدند.

عبدالرسول دریایی، مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد: چهار فروند شناور‌های لنج به روش غیرمجاز صید ترال در آب‌های غرب استان هرمزگان در حال صید بودند که با همکاری منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران و دریابانی توقیف شدند.
وی افزود: این شناور‌ها در حال صید و نابودی محیط زیست دریایی بودند و با رصد اطلاعاتی، همکاری و پیگری ارگان‌های مذکور تحویل مقامات قضایی شهرستان ابوموسی شدند.
مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه عملیات شناسایی آن‌ها پیرو پیگیری و جلسات متعدد روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه انجام شد، تصریح کرد: پیرو پیگیری متعدد مبنی بر رصد ۸ شناور لنج متعرض بوشهری در آب‌های غرب استان به روش صید ترال شناسایی و موضوع با تماس شیلات بندرلنگه پیگیری و به همت فرماندهی و نیرو‌های خدوم منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در جنوب جزیره سری چهار فروند از آن‌ها به همراه مقادیری آبزیان صید شده توقیف و با همکاری فرماندهی محترم دریابانی استان به مراجع ذیصلاح در شهرستان ابوموسی دلالت شدند.
پوردریایی ضمن تاکید بر رعایت قوانین صید و صیادی، همه صیادان را به رعایت قوانین و مقررات صیادی و حفظ آبزیان دریا دعوت کرد و همچنین از دادگستری محترم شهرستان ابوموسی با توجه به دستور مقام عالی محترم قضایی استان خواستار اعمال ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی جهت مصادره شناور‌های مجرم به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today