باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد نبوده و شمار قربانیان کرونا در استان همچنان ۹۷۹ تن است.
وی افزود: هم اکنون ۲۳۳ بیمار در بیمارستان‌های معین استان بستری هستند که از این تعداد  ۱۱۰ تن مبتلای قطعی و ۱۷ تن از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
یزدان پناه اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۷۶ هزار و ۱۶۷ تن بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۳۲۶ نمونه PCRدریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی شهرهای یاسوج و دهدشت  حدود ۴۵ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد و بهمئی بوده است.
وی با بیان اینکه به لحاظ رنگ بندی کرونایی وضعیت شهرستان‌های کهگیلویه و چرام همچنان قرمز است، اضافه کرد: وضعیت شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نارنجی و بقیه شهرستان‌های استان زرد است.
یزدان پناه از مردم استان خواست بیماری که کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرامستان‌ها، بوستان‌ها و بازار خودداری کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کسانی که تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه کنند تا چنانچه گرفتار کرونا شوند شدت بیماری در آن‌ها کمتر، احتمال بستری کاهش یافته و مرگ‌ومیر کرونا در استان به حداقل برسد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today