باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی البرز گفت: گاز مونواکسید کربن در کرج سه قربانی گرفت.

مهرداد بابایی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی البرز اظهار کرد: ساعت ١١:٤٢ امروز یکشنبه دوم آبان ماه، ماموریتی با تشخیص مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن به اورژانس استان البرز اعلام شد.
وی افزود: بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد که این حادثه در آق تپه مهرشهر رخ داده بود.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی البرز گفت: متاسفانه سه نفر شامل دو خانم و یک آقا در اثر نشت گاز co از بخاری در دم جان باخته بودند.
بابایی افزود: علائم گازگرفتگی در مراحل و ساعات اولیه کاملا دارای علائمی شبیه سرماخوردگی از جمله ضعف و بیحالی، سردرد، سرگیجه، سوزش بینی و گلو بوده و همین امر باعث میشود که افراد شک به این عارضه نکرده و اقدامی مناسبی در جهت رفع این مشکل نکنند.
وی بیان کرد: این عارضه در مراحل پیشرفته‌تر علائم تهوع و استفراغ و کبودی در ناحیه صورت ناشی از کمبود اکسیژن و در نهایت اختلال در سطح هوشیاری را در پی دارد.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی البرز افزود: توصیه می‌شود به محض بروز علائم اولیه که همزمان در یک یا چند نفر از اعضای حاضر در منزل، محل کار، کارگاه‌ها و ... مواجه شدید بلافاصله در و پنجره‌ها را برای ورود هوای تازه باز کنید همسایه‌ها را خبر کنید، فرد مصدوم را از محل در صورت امکان خارج کنید، با ١١٥ تماس گرفته و تا رسیدن آمبولانس بر بالین افراد مسموم به توصیه‌های کارشناسان اورژانس در پشت خطوط تلفن عمل کنید.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday