فارس/ از اواخر وقت دوشنبه با ورود سامانه سرد و بارشی به استان اردبیل، ضمن وزش باد نسبتاً تند به تدریج آسمان استان ابری می‌شود.

بر اساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز جوی پایدار با آسمانی غالباً صاف در سطح استان پیش‌بینی می‌شود و در اواسط روزها شاهد افزایش نسبی دما بوده و در طول شب‌ها و ساعات اولیه صبح هوای نسبتاً سردی خواهیم داشت.
از اواخر وقت دوشنبه(با تاکید بر هشدار هواشناسی استان روز گذشته) با ورود سامانه سرد و بارشی به استان ضمن وزش باد نسبتاً تند به تدریج آسمان استان ابری می‌شود.
کاهش دمای هوا طی دو روز آینده
روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری آسمانی ابری و مه‌آلود توام با هوای سرد در سطح استان حاکم بوده و دمای هوا به طور محسوس کاهش می‌یابد.
همچنین طی این دو روز در بیشتر مناطق استان بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر استان(غالباً در شهرستان‌های نمین، اردبیل، سرعین، نیر و خلخال) بارش به صورت باران و برف خواهد بود.
یخبندان شبانه تا آخر هفته ماندگار خواهد بود
این سامانه بارشی صبح پنجشنبه از استان خارج شده و روزهای پنجشنبه و جمعه شرایط جوی در استان پایدار خواهد بود اما به دلیل ماندگاری هوای سرد، کمینه دما تا پایان هفته در طول شب‌ها چند درجه‌ای زیر صفر درجه سلسیوس هم افت خواهد کرد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today