ایسنا/ نماینده شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس گفت: در حال حاضر طرح پیشنهادی ارتقای بروات به شهرستان به تقسیمات کشوری استان داده شده و باید ببینیم امکان تعریف یک بخش دیگر و دو دهستان برای این منطقه وجود دارد یا خیر؟

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی، نماینده شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس اظهار کرد: هر مکانی برای ارتقای نیازمند ارائه طرح است و اینکه از لحاظ شکل آماده بررسی و طراحی باشد. به طور مثال برای ارتقای شهر بروات به شهرستان باید دو بخش برای این شهر در نظر گرفته شود.
وی افزود: برای ارتقای هر مکانی باید طرح به استان پیشنهاد داده شود و کارشناسان تقسیمات کشوری استان طرح را بررسی و تصویب کنند سپس طرح به کشور ارسال شده و در صورت تایید وزارت کشور طرح وارد پروسه مربوط به تقسیمات کشوری می شود .
غضنفرآبادی بیان کرد: در حال حاضر طرح پیشنهادی ارتقای بروات به شهرستان به تقسیمات کشوری استان داده شده و باید ببینیم امکان تعریف یک بخش دیگر و دو دهستان برای این منطقه وجود دارد یا خیر؟
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس با اشاره به ارتقای بخش روداب غربی به شهر، بیان کرد: در بحث ارتقای روداب غربی طرح وارد وزارت کشور شده و در صورت موافقت دولت در بحث تقسیمات کشوری مشکل این بخش نیز حل خواهد شد.
وی در ادامه به  طرح صیانت فضای مجازی اشاره کرد و افزود: بنده موافق این طرح هستم و امروز هم در کمیسیون مشترک مورد بررسی قرار می گیرد، البته با برخی مواد این طرح مخالف هستم؛ اما کلیات طرح خوب است و نیازمند چکش کاری است. باید کار کارشناسی دقیق صورت گرفته و نیازمندی  داخل تامین شود و کمک کند فضای مجازی مورد تاخت و تازه‌ برخی از جریان های ضد انقلاب قرار نگیرد .
غضنفرآبادی با اشاره به خشکسالی های پی در پی و خطرناک و از مدار خارج شدن بسیاری از موتورپمپ ها و  قنوات، بیان کرد: مسئولان باید به انتقال آب از خلیج فارس برای شرق استان کرمان توجه کنند و فکری برای کم آبی شود. تنها راه انتقال آب از خلیج فارس یا دریای عمان است و در غیر این صورت در آینده نه چندان دور مناطق خالی از سکنه خواهد شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar