ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: شهر بابارشانی بیجار در شبانه‌روز گذشته با دمای منفی هفت درجه رکورد سردترین نقطه کشور را از آن خود کرد.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۱۱ ایستگاه استان دمای منفی را تجربه کردند، اظهار کرد: پس از بابارشانی با دمای منفی هفت، قاملو، سراب شهرک و دیواندره دمای منفی چهار، دهگلان، هزارکانیان و سقز دمای منفی سه، زرینه منفی ۲ و مریوان، کامیاران و موچش منفی یک درجه سانتی‌گراد را داشتند.
وی با بیان اینکه دمای شهر سنندج مابین صفر و ۲۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود، افزود: سلین اورامان با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان کردستان در شبانه‌روز گذشته بود.
پناهی اضافه کرد: از امروز تا پایان هفته دمای هوای استان حدود چهار تا پنج درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد و شرایط یخبندان را در نقاط سردسیر و مرتفع همچنان خواهیم داشت.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: امروز و فردا نیز شاهد وزش باد شدید در استان هستیم که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.
وی یادآور شد: روز سه‌شنبه موج ضعیفی از شمال استان عبور می‌کند که وقوع بارش‌های پراکنده در شهرهای بانه، سقز، زرینه و دیواندره دور از انتظار نیست.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online