مهر/ دبیر کارگروه تحول معاون راهبری استان های حوزه هنری از تدوین سند تحول حوزه هنری کردستان در راستای بهره برداری هر چه بهتر از ظرفیت های این استان خبر داد.

سعید لشکری، دبیر کارگروه تحول معاون راهبری استان های حوزه هنری اظهار کرد: یکی از راهبردهای اصلی حوزه هنری در مدیریت جدید، تدوین نقشه تحول با برش استانی است.
وی ادامه داد: در راستای نیل به این هدف، تاکنون نقشه تحول در ۱۰ استان کشور تدوین و نهایی شده است و کار برای تدوین نقشه تحول در سایر استان‌های کشور نیز به عنوان یکی از اولویت‌های حوزه هنری در حال پیگیری است.
دبیر کارگروه تحول معاون راهبری استان‌های حوزه هنری گفت: هدف اصلی از تدوین این نقشه تحول، برنامه ریزی و تدوین چشم انداز فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری استانی است و در همین راستا تلاش می‌شود که متناسب با ظرفیت هر استان، یک مسیر مشخص برای توسعه و تقویت فعالیت‌های استانی طراحی شود.
لشکری با اشاره به دستاوردهای این مهم، عنوان کرد: وجود این نقشه یا سند تحول در هر استان باعث می‌شود تا محوریت فعالیت‌ها و برنامه‌های استانی حوزه هنری مشخص شده و در نهایت بعد از پروسه‌ای سه ساله، یکی از نیازهای مهم هر استان در بخش فرهنگ و هنر انقلابی از سوی حوزه هنری پاسخ داده شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های خاص استان کردستان در عرصه فرهنگ و هنر، افزود: نگاه حوزه هنری به استان‌های همچون کردستان به دلیل شرایط موجود ویژه است و به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا در یک چهارچوب مشخص و بعد از بررسی‌های کارشناسی با استفاده از نظرات نخبگان و اندیشمندان استان، به یک خروجی واحد و مشخص در این بخش برسیم.
دبیر کارگروه تحول معاون راهبری استان های حوزه هنری به ظرفیت‌های بالای حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: امروز حوزه هنری کردستان در بخش‌های مختلف عملکرد ویژه ای داشته است که به عنوان نمونه اقدامات صورت گرفته در رشته دف قابل تقدیر و ویژه است و به همین دلیل ما در نگاه تحولی ابتدا به دنبال تقویت این ظرفیت‌ها و در قدم بعدی به دنبال پوشش نقاط ضعف احتمالی هستیم.
لشکری بیان کرد: ما با مشارکت خود همکاران حوزه هنری کردستان، با بررسی‌های مختلف کارشناسی سعی می‌کنیم تا یکی از ظرفیت‌ها و استعدادهای ویژه این استان را به عنوان محور اصلی قرار داده و برای رسیدن به نقطه مطلوب برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف زیرساخت، برنامه‌ها و فعالیت‌های تولیدی در حوزه هنری هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، اظهار کرد: این سرمایه مهم باید تقویت شده و در مسیر اعتلای هر چه بهتر فعالیت‌های هنر انقلاب اسلامی قرار گیرد.
در جریان برگزاری این نشست‌های دو روزه مهمترین مسائل پیرامون تدوین نقشه تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و نسخه نهایی زیست بوم کردستان مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online