تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان قزوین از صدور هشدار زرد سردی هوا خبر داد و گفت: ‌بارش ‌باران و برف در استان از فردا آغاز می‌شود.

یوسف شیخ‌الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین با اشاره به وضعیت آب‌ و هوا از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر سردی زودرس هوا خبر داد و اظهار داشت: از فردا تا اواخر هفته سرمای شدیدی در استان حاکم شد و به همین خاطر کشاورزان باید محصولات روی زمین خود را باید نهایتاً تا آخر وقت امروز برداشت کنند.
وی اضافه کرد: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از اواخر وقت امروز به تدریج نفوذ زبانه پرفشار را به منطقه خواهیم داشت که پیامد آن برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه وزش بادهای شمالی و کاهش محسوس دما در طول روز خواهد بود.
شیخ‌الملوکی ادامه داد: میزان کاهش دمای استان قزوین طی 2 روز آینده به طور متوسط 8 درجه خواهد بود؛ بنابراین در شهرستان قزوین در سردترین ساعات دما به منفی 4 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و در شهرستان آوج هم شاهد کاهش دما به منفی 7 درجه سانتی‌گراد خواهیم بود که معنای آن زمستان زودرس است که به شدت باغات و محصولات کشاورزی را تهدید می‌کند.
وی یادآور شد: این هشدار برای تولیدکنندگان محصولات جالیزی مانند گوجه و خیار که ممکن است با توجه به وضعیت بازار برای برداشت دست نگه داشته باشند، جدی است؛ چرا که اگر تا فردا محصولات خود را برداشت نکنند، زیان سنگینی خواهند دید و محصولات آنها از دست خواهد رفت.

بارش نخستین برف پاییزی از فردا
مدیرکل هواشناسی استان قزوین همچنین از بارش پراکنده باران و برف در استان طی روزهای آتی خبر داد و گفت: طی 2 روز آینده  توجه به گذر متناوب امواج تراز میانی جو در پاره‌ای مناطق به ویژه ارتفاعات استان قزوین شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران خواهیم بود که نخستین برف سال 1400 در استان قزوین خواهد بود.
شیخ‌الملوکی افزود: بنابراین در مناطق مرتفع و کوهستانی تردد خودروها به ویژه خودروهای سنگین به صلاح نیست و بهتر است تمهیدات ویژه حرکت خودروها در زمستان فردا و پس‌فردا اعمال شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today