مهر/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح آبرسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق، لنده و روستاهای این مسیر در استان، نیازمند حمایت ویژه دولت در تزریق اعتبار است.

حشمت الله احمدزاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طرح آب‌رسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق، لنده و روستاهای این مسیر در استان کهگیلویه و بویراحمد از سد کوثر گچساران، یکی از طرح‌های مهم دولت سیزدهم در مناطق محروم است.
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح ۲۵ درصد است، گفت: در این طرح تأمین آب آشامیدنی برای جمعیت ۱۵۲ هزار و ۲۲۰ نفری در این چهار شهر پیش بینی شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با بهره برداری از این طرح، یک هزار و ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی برای این شهرها تأمین می‌شود.
احمدزاده با بیان اینکه علت اصلی روند کند طرح‌های آبی کهگیلویه بررسی می‌شود، تصریح کرد: آبرسانی به زمین‌های حومه غربی این شهرستان، یکی از طرح‌های مهم تأمین آب کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بوده که شکوفایی بخش کشاورزی این شهرستان را به همراه داشته و با بهره‌برداری از این طرح پنج هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شمال، جنوب و جنوب غرب سوق، شرق، شمال تا جنوب روستای چنگلوا و اراضی روستای چهارمه آبیاری می‌شوند.
وی یادآور شد: اجرای این طرح در چهار فاز پیش‌بینی شده و فاز اول و دوم این طرح روند اجرایی مطلوبی نداشته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: این دو فاز شامل، احداث سد انحرافی، آبگیر و پمپاژ اولیه، ساخت مخزن پنج هزار مترمکعبی، اصلاح پمپاژ ثانویه و خط انتقال به طول ۱۳ کیلومتر است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today