ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: کاهش دما، یخبندان و بارش برف و باران از عصر فردا سه شنبه برای مناطق کوهستانی استان پیش بینی می شود.

آرش بهارونداحمدی، مدیرکل هواشناسی استان البرز اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیشیابی حاکی از گذر امواج ناپایدار و ضعیف سطوح میانی و همراهی آن با تقویت فشار سطح زمین در منطقه البرز مرکزی است که باعث کاهش دما و  در ارتفاعات شمالی استان رخداد بارش های پراکنده و خفیف خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به ماندگاری دمای کمینه زیر پنج درجه سانتیگراد بیشتر از ۱۲ ساعت در ارتفاعات استان هرگونه عملیات بتن ریزی در این مناطق مطابق با آیین نامه بتن با مخاطره یخ زدگی همراه خواهد بود.
بهارونداحمدی گفت: براین اساس آسمان البرز قسمتی تا نیمه ابری، مه رقیق در ارتفاعات عصر و شب احتمال بارش خفیف و پراکنده باران و برف، کاهش دما و روز چهارشنبه آسمان نیمه ابری، ارتفاعات مه همراه با احتمال بارش پراکنده وخفیف باران و برف، به تدریج کاهش ابر خواهیم داشت.
مدیرکل هواشناسی البرز افزود: دمای هوای مناطق کوهپایه ای استان تا پایان هفته جاری بین یک تا ۱۹ درجه بالای صفر در نوسان خواهد بود اما مناطق کوهستانی و ارتفاعات البرز به زیر صفر خواهد رسید.
وی اظهار کرد: کیفیت هوای استان البرز نیز به استثتنای روز چهارشنبه مابقی روزها تا پایان هفته همراه با افزایش آلاینده ها پیش بینی می شود. 

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday