ایرنا/ رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: سرانه فضای ورزشی در این شهرستان ۶۲ سانتی‌متر است که این میزان حدود ۴۰ سانتی‌متر کمتر از سرانه کشوری آن است.

حسین شهابی، رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار دوشنبه شب در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش بیان داشت: با توجه به استعدادهای ورزش سبزوار و نشاط و سلامت بیشتر شهروندان، توسعه فضاها و اماکن ورزشی یکی از رویکردهای اداره ورزش و جوانان این شهرستان است.

وی ادامه داد: با تکمیل برخی طرح‌های نیمه تمام ورزشی شامل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران، خانه جوان، سالن ورزشی شهر روداب و تکمیل مجموعه ورزشی مشکانی سبزوار سرانه فضای ورزشی این شهرستان بطور چشمگیر افزایش می یابد.

رییس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: مهمترین طرح ورزشی نیمه تمام این شهرستان ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران است که با وجود بهره برداری چمن مصنوعی و پیست تارتان آن تلاش می شود با فنس کشی و موارد ایمنی کافی مورد استفاده هیات فوتبال و دوومیدانی شهرستان قرار گیرد.

وی افزود: تکمیل بخش های مختلف مجموعه ورزشی سربداران از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پیگیری می شود.

شهابی ادامه داد: یکی از کاستی های ورزش سبزوار نبود خوابگاههای ورزشی است که با رفع این مشکل شرایط مطلوبی برای میزبانی و برگزاری مسابقات استانی، کشوری و اردوهای تیم ملی در سبزوار فراهم می شود.

وی گفت: یکی از رویکردهای این اداره صداقت و شفافیت است و در این راستا درباره انتخاب مسوولان هیات های ورزشی مواردی چون بهره گیری از ظرفیت جوانان متخصص و جهادی مورد توجه قرار گرفته است.

رییس اداره ورزش و جوانان سبزوار افزود: طی هفته تربیت بدنی و ورزش ۸۰ فعالیت ورزشی و پنج همایش ورزشی در شهرستان سبزوار برگزار و بک خانه ورزش نیز به بهره برداری رسید.

بیش از ۶ هزار ورزشکار در ۴۵ هیات ورزشی شهرستان سبزوار سازماندهی شده اند که در حوزه ورزش‌های حرفه‌ای، قهرمانی، بومی، محلی و همگانی فعالیت دارند.

 سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar