ایرنا/ معاون شرکت آبفای استان همدان گفت: با هماهنگی شورای تامین استان، اجرای طرح مدیریت مصرف آب در ساعات روز از فردا  به مدت ۱۴ روز در شهر همدان آغاز می‌شود.

حمیدرضا نیکداد، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان اظهار کرد: اجرای برنامه مدیریت مصرف آب در شب ها، از چند ماه پیش آغاز شده و اکنون با بحرانی شدن شرایط، به ساعت های روز نیز منتقل شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس زمانبندی انجام شده، مناطق شهر همدان به ۲ گروه تقسیم شدند که به صورت چرخشی روزانه سه ساعت مشمول اجرای طرح مدیریت مصرف آب(قطع شبکه) می شوند.
نیکداد گفت: بر اساس این جدول زمان بندی، مشترکان مناطق گروه الف به مدت یک هفته از ساعت ۹ تا ۱۲ و هفته بعد از ساعت ۱۵ تا ۱۸ مشمول اجرای طرح مدیریت مصرف می‌شوند.
وی ادامه داد: مشترکان مناطق گروه ب نیز در هفته نخست از ساعت ۱۵ تا ۱۸ و پس از یک هفته از ساعت ۹ تا ۱۲ شاهد اجرای این طرح خواهند بود.
معاون شرکت آبفای استان همدان گفت: با هماهنگی شورای تامین استان، اجرای طرح مدیریت مصرف آب در ساعات روز از فردا به مدت ۱۴ روز در شهر همدان آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح همراهی و مشارکت مردم را می طلبد، تصریح کرد: نصب هرگونه پمپ غیرمجاز به منظور افزایش فشار آب، موجب آسیب رساندن به تاسیسات آب و فاضلاب و تضییع حق سایر شهروندان می شود.
نیکداد با اشاره به اینکه نیازی نیست مردم برای این سه ساعت آبی دخیره کنند، خاطرنشان کرد: سال گدشته با توجه به میزان کاهش بارش‌ها شاهد کاهش ۴۲ درصدی میزان بارش‌ها در استان همدان بودیم که به دنبال آن قنات‌ها چشمه ها و بسیاری از چاه ها خشک شدند.
وی افزود: همدان، بهار، کبوداهنگ، اسدآباد و فامنین با بحران آب مواجه شدند که شهر همدان با جمعیت قابل توجهی که دارد بیشتر در معرض بحران قرار گرفت.
این مسئول با اشاره به اینکه شرایط بحرانی در شهر همدان در حال وقوع است، اظهار کرد: چاه‌ها، سد اکباتان، سد آبشینه و منابع فصلی و بند خاکی منابع تامین آب شهر همدان هستند.
وی بیان کرد: تا چند ماه پیش، بیش از ۷۰ درصد مصرف آب همدان را سد اکباتان تامین می کرد که از اردیبهشت امسال برای کاهش این مقدار، مدیریت فشار آب ساعت های ۱۱ شب تا چهار صبح در شهر همدان اعمال شد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today