ایرنا/ گوشت مرغ کشتار روز در بازار خراسان شمالی کمیاب و سبب گلایه مردم شده است بطوریکه مرغ توزیعی در فروشگاه های سطح شهرهای استان پس از یک ساعت تمام می شود.

حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه صنف لبینات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد گفت: در ۲ هفته اخیر شاهد کمبود مرغ در بازار مرکز استان بودیم که این کمبود در روزهای اخیر بیشتر شده است.
وی اظهار کرد: نیاز شهر بجنورد به گوشت مرغ روزانه ۲۵ تن است اما اکنون تنها ۱۰ تا ۱۵ تن از این محصول برای بجنورد تامین و در شهر توزیع می شود.
رئیس اتحادیه صنف لبینات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد افزود: کمبود گوشت مرغ سبب شده تا مردم در ساعات اولیه صبح با یخچال خالی واحدهای مرغ فروشی روبه رو شوند.
قاسم زاده گفت: در مکاتبه با جهادکشاورزی استان، مشکل کمبود گوشت مرغ منعکس شده است، البته این سازمان اعلام کرده است که نیاز شهر بجنورد به این محصول روزانه ۱۷ تن است، به هر حال اکنون همین میزان هم تامین نشده است.
وی افزود: با فروکش کردن کرونا و از سرگیری فعالیت تالارها و رستوران ها تقاضا برای گوشت مرغ افزایش یافته و میزان مصرف بالا رفته است از این رو با کمبود این محصول در بازار روبه‌رو هستیم.
رئیس اتحادیه صنف لبینات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد خاطرنشان کرد: اکنون گوشت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلوگرم از این محصول ۲۵۹ هزار ریال عرضه می شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today