فارس/ مرغداران ایلامی فروش مرغ را بر اساس قیمت سابق به صرفه نمی‌دانستند و همین موضوع سبب شد تا کشتارگاه به طور موقت تعطیل شود.

موضوع قیمت خرید مرغ مدتی است که به دغدغه‌ی مرغداران ایلامی تبدیل شده است تا جایی که از دیروز مرغداران اعلام کردند که دیگر با قیمت سابق، حاضر به فروش مرغ به کشتارگاه نیستند که همین موضوع سبب شد تا کشتارگاه ایلام فعلا طور موقت تعطیل شود.
به سراغ مسوولین مربوطه رفتیم تا هر چه سریع‌تر جزئیات مربوط به این مشکل را پیگیری کنیم.

فروش مرغ با قیمت مصوب قبلی برای مرغداران به صرفه نیست
قیصوری، رئیس اتحادیه مرغداران گفت: با وجود این که قیمت خرید مرغ از مرغداران در سایر استان‌های همجوار از حدود ۴ ماه پیش با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه افرایش پیدا کرده اما در استان ایلام این قیمت همچنان بر اساس قیمت مصوب قبلی یعنی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.
وی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی این قیمت برای مرغداران به صرفه نیست و با وجود این که این قیمت در حال حاضر تغییر کرده مسوولین استان حاضر به افزایش قیمت نیستند و مرغداران هم برای جلوگیری از زیان بیشتر حاضر به فروش مرغ با این قیمت نیستند.
 
افزایش قیمت بدون ابلاغ دستورالعمل رسمی
امیری مقدم، جانشین دادستان ایلام گفت: افرایش قیمت در اختیار قرارگاه ساماندهی مرغ است که بنا به صحبت‌های اخیر معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر افزایش قیمت مرغ، برخی از استان‌های همجوار نسبت به افزایش قیمت مرغ بدون ابلاغ دستورالعمل رسمی اقدام کردند که همین موضوع سبب شده تا مرغداران ایلامی هم خواستار افزایش قیمت مرغ باشند.
وی افزود: در جلسات قبلی که برای این موضوع برگزار شد تذکرات لازم مبنی بر عدم افزایش قیمت قبل از ابلاغ دستورالعمل قانونی را به مسوولین مربوطه ابلاغ کردیم.

مرغ کشتارگاه با قیمت جدید تامین خواهد شد
رحیمی، معاون امور دامی اداره کل جهاد کشاورزی پس از پایان جلسه  مربوط به رسیدگی به مشکل مرغداران ایلامی گفت: در آخرین جلسه‌ای که با مسوولین مربوطه در استان داشتیم این مشکل حل و مرغ مورد نیاز این کشتارگاه با قیمت جدید تأمین خواهد شد.
وی افزود: از این پس قیمت مرغ زنده درب مرغداری هر کیلو ۲۰ هزار تومان، قیمت درب کشتارگاه هر کیلو ۲۹ هزار تومان و قیمت برای مصرف کنندگان نیز به ازای هر کیلو ۳۱ هزار تومان خواهد بود.
حکایت  قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومانی مرغ در ایلام حکایت مرغی بود که یک پا داشت و قصد پا پس کشیدن هم نداشت.
واضح است که تصویب قیمت‌های مصوب برای جلوگیری از همین نوسانات صورت می‌گیرد و اگر این قیمت کارشناسی شده یا مطابق با شرایط اقتصادی فعلی نیست، لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به اصلاح آن اقدام شود.
در این میان اما افزایش قیمت‌ها به سود هر کسی هم که تمام شود در نهایت فشار اصلی یک بار دیگر بر دوش مصرف کنندگان خواهد بود و لازم است تا مسوولین راهکارهای مناسب جهت حمایت از مرغداران با کم‌ترین اعمال فشار بر مصرف کننده را در پیش گیرند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/