فارس/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پس از موافقت کشور مقابل سرانجام مرز گمشاد هم برای فعالیت کولبران بازگشایی شد و این افراد می‌توانند در حال حاضر با حمل کالا به وسیله چرخ دستی در این مرز فعالیت داشته باشند.

ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کشورهای همسایه از جمله افغانستان و پاکستان اغلب کالاهای خود را از ایران تامین می‌کنند و نیاز است تا تجار استان برای حفظ این بازارها فعالیت بیشتری از خود به نمایش بگذارند.
وی بیان کرد: با توجه به فعال شدن رویه کولبری پس از میلک و میرجاوه، با موافقت کابل در مرز گمشاد هم این رویه فعال می شود و کولبران اکنون می تواند به وسیله چرخ دستی از این مرز مبادله کالا انجام دهند و پس از فعال شدن گمرک افغانستان کولبران قادر به حمل کالا با خودرو هم خواهند بود، بنابراین مرزنشینان باید برای بهبود معیشت شان از این فرصت بهره ببرند.
زنگنه افزود: سال گذشته برای افزایش مبادلات مرزی بین ایران و پاکستان در کویت نشستی مشترک برگزار شد که رضایت طرفین را به همراه داشت و تعهداتی هم به امضا رسید، بنابراین با توجه به رغبت طرف پاکستانی دور جدید این نشست اواخر آبان یا اوایل آذر ماه امسال به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد که امید می رود تعهدات خوبی نیز در این نشست به تصویب و امضای طرفین برسد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today