باشگاه خبرنگاران/ فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت: در زمینه برخورد با سگ گردانی نهاد‌ها و سازمان‌هایی که طبق قانون باید تحویل گیرنده باشند همکاری نمی‌کنند.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی در اجتماع مطالبه گری و در دیدار چهره به چهره با مردم در مسجد سید‌های شهر اراک در پاسخ به این سوال مردم که چرا با سگ گردانی برخورد نمی‌کنید، گفت: در زمینه برخورد با  سگ گردانی وظیفه نیروی انتظامی فقط جمع آوری است و نهاد دیگری باید تحویل بگیرد که این کار انجام نمی‌شود.
سردار مفخمی افزود: سگ گردانی در مکان‌های عمومی خلاف قانون است و نیروی انتظامی استان مرکزی در این زمینه آماده جمع آوری است، اما نهاد‌ها و سازمان‌هایی که طبق قانون باید تحویل گیرنده باشند همکاری نمی‌کنند.
او در پاسخ به سوالی در زمینه برخورد با بی حجابی اضافه کرد: در بحث حجاب هر جا صحنه را ترک کردیم آسیب دیده ایم واگر خیلی از سازمان‌ها و نهاد‌ها کارشان را درست انجام دهند دیگر نیازی به برخورد امنیتی انتظامی نیست و تمام قد از آمران به معروف حمایت خواهیم کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: طرح ناظر به کشف حجاب در حال حاضر در زمینه خودرو اجرا می‌شود و با کشف حجاب در خودرو برخورد می‌شود در بحث اصناف هم باید از فروشندگانی استفاده شود که حجاب را رعایت می‌کنند و این را در همایش پلیس و اصناف متذکر می‌شویم.
او ادامه داد: در مجموعه انتظامی استان مرکزی شورای امر به معروف و نهی از منکر داریم و امسال شعارما ما پاکدامنی و پاکدستی است که انشاالله بتوانیم این دو معروف را در سطح مجموعه انتظامی استان مرکزی ساری و جاری کنیم.
سردار مفخمی در زمینه مطالبات حاضران در زمینه برخورد با مواد فروشان تصریح کرد: در مورد خرده‌فروشان مواد مخدر مداوم و مکرر جمع‌آوری صورت می‌گیرد و برخورد می‌شود و ۴۳ درصد دستگیری خرده‌فروشان نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.
او گفت: در خصوص کمپ‌های جمع آوری معتادان با ما همکاری نمی‌شود و خرده‌فروشان را باید تحویل بدهیم که در مورد نگهداری آن‌ها مشکل داریم.
فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی افزود: نشست‌های مطالبه گری در راستای قانون امربه معرف و نهی از منکر هست.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today