ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن درخواست از شهروندان برای تسریع در تزریق واکسن کرونا، گفت: در زمان حاضر حدود یک هزار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بستری هستند.

بهمن نقی پور، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: تنها در شبانه روز گذشته ۱۴۲ نفر بستری کرونایی در سطح استان داشتیم.
وی افزود: در شبانه روز گذشته ۹ نفر نیز به دلیل ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: امروزه پس از گذشت نزدیک به دو سال از شیوع کرونا، مطالعات علمی و پزشکی نشان داده که تزریق واکسن کرونا در کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا بسیار تاثیرگذار است. 
نقی پور گفت: تاکنون حدود ۷۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی واکسن کرونا تزریق کرده اند.
وی با اشاره به قرمز شدن رنگ کرونایی شهرستان های مرند و جلفا در روزهای اخیر، تاکید کرد: در زمان حاضر تسریع مردم برای تزریق واکسن کرونا همراه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بهترین راه مقابله با شیوع این ویروس مرگبار است. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: مراکز تزریق واکسن در آذربایجان شرقی همچنان فعال هستند و کمبودی نیز از نظر واکسن مورد نیاز آنها وجود ندارد.
نقی پور با بیان اینکه در مجموع حدود ۶۵ درصد مردم آذربایجان شرقی در مقابل کرونا واکسینه شده اند، از مردم درخواست کرد تا با تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، به تاخیر در ظهور موج جدید کرونا در استان کمک کنند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today