باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان گفت: نوجوان سنندجی دوستدار محیط زیست و حامی حیوانات یک قطعه کبک به یگان حفاظت محیط زیست کردستان تحویل داد.

زانیار نازدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان اظهار کرد: «مهرشاد عبدالملکی» پسر نوجوان سنندجی در هنگام بازی یک کبک را که در زمین فوتبال بچه‌ها سرگردان بود نجات داده و جهت رها سازی در زیستگاه‌های مناسب به یگان حفاظت محیط زیست تحویل داد.
وی افزود: پس از بررسی‌های دامپزشکی و با توجه به شرایط مطلوب و اطمینان از سلامتی کامل کبک در زیستگاه‌های مناسب منطقه حفاظت شده تحت مدیریت، دوباره به دامان طبیعت باز گردانده شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان با تشکر و قدردانی از تفکر و دیدگاه زیست محیطی این نوجوان و خانواده‌ی وی؛ خاطرنشان کرد: این اولین بار نیست که یک دوستدار محیط زیست در حفظ و نگهداشت حیات وحش و محیط زیست در استان کردستان کوشش و تلاش کرده است، بلکه بار‌ها این حرکت فرهنگی تکرار شده است و خوشبختانه مردم استان همیشه از فرهنگ والای حمایت زیست محیطی و مهربانی با طبیعت شُهره بوده اند و هر روز به تعداد دوستداران و همیاران محیط زیست در این استان افزوده می‌شود.
گفتنی است؛ کار این نوجوان حامی محیط زیست برای کودکان، نوجونان و حتی سایر اقشار جامعه الگو است و با انجام این اقدام مثال زدنی، از سوی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان با اهدا لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online