مهر/ معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: متأسفانه ۵۵۱ روستا در استان با تنش آبی مواجه هستند که برای رفع این مشکل به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمد فرهاد، معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب کردستان اظهار کرد: استان کردستان دارای هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه است که از این تعداد ۵۵۱ روستا با تنش آبی مواجه هستند.
وی افزود: در حال حاضر برای تأمین آب شرب ۱۵۰ روستا در استان کردستان نیز از سیستم سیار استفاده می‌کنیم و خشکسالی‌های چند سال اخیر نیز این تنش آبی افزوده است.
فرهاد اعلام کرد: برای اصلاح سیستم آب و فاضلاب مناطق روستایی استان نیازمند ۱۰ هزار میلیارد تومان هستیم که امیدواریم با تزریق اعتبارات محرومیت زدایی بتوانیم این دغدغه را در سریع‌ترین زمان ممکن اجرایی کنیم.
معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب کردستان خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات محرومیت زدایی بیش از ۳۵۶ میلیارد تومان اعتبار برای بخش آب استان در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تخصیص این میزان اعتبار بتوانیم تحولی شگرف را در این حوزه رقم بزنیم.
وی افزود: از مجموع ۳۷۲ روستای شهرستان سقز هم اکنون ۱۶۱ روستا تحت پوشش اداره آب و فاضلاب بوده و برای رفع مشکلات ۱۱۱ روستای دیگر نیز به اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از نیز وضعیت تأمین آب شرب در روستاهای شهرستان سقز اظهار کرد: ادغام ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری موجب کاهش خدمت رسانی به روستاییان و بروز نارضایتی مردمی شده است که نیاز است در این خصوص اقدامات جبرانی صورت گیرد.
وی افزود: متأسفانه حدود نیمی از روستاهای شهرستان سقز با مشکل تأمین آب شرب مناسب مواجه هستند و این قابل قبول نیست.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online