باشگاه خبرنگاران/ نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان استان فارس درباره الحاق بخشی از بوشهر و هرمزگان به فارس، این حرف را غیرمنطقی و غیرقانونی خواند.

عبدالکریم جمیری، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به اظهارات یکی از نمایندگان استان فارس درباره الحاق بخشی از استان بوشهر و هرمزگان به استان فارس و تاکید بر اینکه «دولت باید لایحه قوی و منسجم ارائه کند و این موضوع را پیگیری کند»، واکنش نشان داد و بیان کرد: سال‌ها است که برخی از مسئولین محلی و یا استانی استان فارس و گاه نمایندگان در این خصوص تلاش‌هایی دارند، اما به اعتقاد ما این کار‌ها و پیگیری‌ها که تاکنون نتیجه خاصی هم نداشته، نه قانونی و نه منطقی است و به اعتقاد ما این کار عملیاتی نخواهد شد و ضرورتی هم ندارد.
وی افزود: چنین افکاری ناشی از زیاده‌خواهی برخی افراد و حرکت‌های به نوعی عوام گرایانه(پوپولیستی) برای تامین منافع برخی افراد است که پشت این ماجرا هستند و به دنبال زیاده خواهی‌های مادی و اقتصادی خود هستند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به اینکه همه کسانی که دوست دارند از فرصت‌های استان بوشهر بهره‌مند شوند امکان آن برایشان فراهم است، گفت: اینکه برخی اوقات گفته شده که از لحاظ امنیتی نیاز به ارتباط استان فارس به دریا وجود دارد، هیچ کدام از مردم کشور جدی‌تر و خوش سابقه‌تر نسبت به مردم استان بوشهر در حوزه‌های مبارزاتی و پاسداری از مرز‌های ایران اسلامی نبوده و نیستند.
جمیری ادامه داد: ما مردمی یکپارچه، هم هدف و معتقد در مقابل استکبار جهانی هستیم و هر جای این کشور که قرار باشد امنیت ما محفوظ بماند همه ما دست در دست، کنار هم از مرز‌های کشور دفاع خواهیم کرد.
وی افزود: به لحاظ استفاده بردن از مواهب نفت، گاز و پتروشیمی هم بیش از آن چیزی که حق مردم استان بوشهر است دیگران در حال استفاده بردن هستند و در بسیاری از موارد جز آسیب‌های زیست محیطی و آلودگی چیزی نصیب مردم ما نشده است و استفاده مالی و اقتصادی آن به بقیه استان‌ها رسیده است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس یازدهم عنوان کرد: حتی حاضر نیستند گردش مالی این شرکت‌های بزرگ در بانک‌های استان بوشهر صورت بگیرد تا برای مردم این استان منافعی داشته باشد.
جمیری افزود: این شرکت‌ها حاضر نیستند به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند و جامعه پیرامونی خود را حمایت کنند تا از این آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری و فعالیت دیگران در استان بوشهر وجود نداشته و ندارد و سرمایه گذاران می‌توانند با حضور در استان از مواهب خدادادی آن بهره‌مند شوند.

مسئولان نگذارند بوشهری‌ها به علت کارهای کارشناسی نشده نگران شوند
این نماینده مجلس عنوان کرد: توقع داریم که مسئولان ملی از جمله رئیس جمهور و هیئت دولت در سفر‌های استانی خود مراقبت کنند که مردم سخت کوش، پاسداران این مرز آبی طولانی و کسانی که در طول دوران گذشته در مقابل استعمار و استکبار جهانی ایستاده‌اند و پیشانی مبارزاتی کشور هستند به  علت برخی زیاده خواهی‌ها و کار‌های کارشناسی نشده نگران و ناراحت نکنند.
جمیری افزود: باید همگان بدانند که مردم استان بوشهر به هیچ قیمتی تن به چنین مصوباتی نخواهند داد و چنین صحبت‌هایی جز ایجاد آزار و اذیت برای مردم نتیجه‌ای نخواهد داشت.

دست از این تحرکات بردارید
وی بیان کرد: هم مسئولان محلی و هم نمایندگان دست از این تحرکات و طرح موضوعات بردارند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: به استناد اصول قانون اساسی تغییر در تقسیمات کشوری، شکل‌گیری استان یا تغییرات در یک استان ضوابط خاصی دارد که برخی در دولت تصمیم گیری و برخی نیز وارد مجلس می‌شوند که تاکنون هیچ یک از این موارد در مجلس مطرح نبوده است.
جمیری تاکید کرد: مردم بیدار و هوشیار هستند و نمایندگان مردم نیز در این خصوص توجه ویژه دارند. به طور قطع بنده با همراهی سایر نمایندگان استان، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار به طور جد این موضوع را دنبال خواهیم کرد. امیدواریم کسانی که این‌گونه مسائل را طرح و دنبال می‌کنند و به طور قطع منافع مالی و زیاده‌خواهی‌هایی در جریان است، از طرح این موضوعات دست بردارند و بگذارند مردم با آرامش زندگی کنند.
وی گفت: ما با مردم استان فارس فرهنگ مشترک داریم و باید حق همسایگی را رعایت کنیم. می‌توانیم در کنار هم از مواهب و همه نعماتی که خداوند در اختیارمان قرار داده است استفاده کنیم و دنبال زیاده خواهی نباشیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar