ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: پنج تصفیه خانه مهم خوزستان در شهرهای شادگان، آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر و بندر امام تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسند.

محمدرضا کرمی‌نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان نشست شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون، اظهار کرد: بر اساس اعلام پیمانکار این طرح ها، تا پایان آبان ماه جاری تصفیه خانه شادگان، تا پایان امسال تصفیه خانه آبادان، ابتدای مهرماه سال آینده تصفیه خانه خرمشهر، تا دی ماه ۱۴۰۱ تصفیه خانه بندر ماهشهر و تا پایان سال آینده تصفیه خانه بندر امام تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به آخرین روند پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب شهرهای شادگان، آبادان، خرمشهر، بندر امام و ماهشهر گفت: اجرای تصفیه خانه این شهرها طی قراردادی سه جانبه با مشارکت یک شرکت چینی یکم خرداد ۹۴ امضا و روند احداث این طرح ها با ۴۶ میلیون یورو فاینانس آغاز و قرار بود تا سال ۱۳۹۷ تکمیل شود که تاکنون به دلایلی این موضوع محقق نشد.
کرمی نژاد ادامه داد: تصفیه خانه آبادان هم اکنون در مجموع ۷۰ ، تصفیه خانه خرمشهر ۶۹، شادگان ۸۷، بندر امام ۵۷ و ماهشهر ۶۰ درصد و در مجموع کل این طرح ها دارای ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی ادعای برخی مطالبات از سوی پیمانکار و  ورود دستگاه های نظارتی را از جمله دلایل تاخیر در بهره برداری از این طرح های فاضلاب اعلام کرد که به گفته کرمی نژاد منجر به دستگیری پیمانکار و آزادی وی با ۷۰۰ میلیارد تومان وثیقه شد.
کرمی نژاد با بیان اینکه تصفیه خانه شادگان در روزهای آینده به بهره برداری می رسد گفت: این تصفیه خانه هم اکنون ۵۰ درصد شبکه فاضلاب شادگان با ظرفیت ۲۶ هزار متر مکعب را جمع آوری می کند که با بهره برداری از آن، نیاز شادگان تا سال ۱۴۱۵ تامین می شود.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today