صدا و سیما/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از کاهش روند ابتلا به کرونا و آمار مراجعه بیماران تنفسی به بیمارستان‌ها خبر داد.

ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان در این باره گفت: با توجه به واکسیناسیون گسترده در استان، میزان بستری و مرگ‌ومیر بیماران کرونایی واکسینه شده به ویژه گروه سنی بالای ۶۰ سال به طرز محسوسی کاهش یافته است.
وی افزود: تاکنون بیش از ۶۰ درصد جمعیت مشمول واکسن استان حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده و بیش از ۳۰ درصد هم هر دو دز را تزریق کرده‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: با شروع واکسیناسیون عمومی و برداشته شدن محدودیت گروه سنی واکسیناسیون در استان همدان، تعداد پایگاه‌های تجمیعی هم افزایش یافته و شیفت‌های شبانه تزریق هم در برخی مراکز مانند تالار قرآن همدان افزوده شده است.
جلیلی گفت: روزانه بیش از ۳۰ هزار نفر در استان علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند، اما ظرفیت مراکز تا ۷۰ هزار نفر را هم پوشش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه تاثیر واکسیناسیون در کاهش بستری بیماران کرونایی گفت: در پیک پنجم، شاهد کاهش آمار افراد بستری شده در بیمارستان به ویژه در گروه سنی بالای ۶۰ سال بودیم.
جلیلی با بیان اینکه درمان بیماران کرونایی بر اساس شیوه نامه‌های درمانی وزارت بهداشت انجام می‌شود، تاکید کرد: در موج پنجم کرونا بیشتر بیماران بستری مربوط به گروه سنی جوانان و افراد واکسینه نشده بوده است.

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today