مرکز اطلاع‌رسانی پلیس/ رئیس پلیس فتا استان مرکزی، از شناسایی فردی که در فضای مجازی با توهین و افترا قصد اخلال در نظم و متشنج کردن فضای یکی از صنایع بزرگ استان را داشت، خبر داد.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار کرد: در پی شکایت مدیرعامل و رئیس حراست یکی از کارخانه‌های بزرگ استان، در خصوص انتشار مطالبی خلاف واقع و متشنج کردن فضای کارگری کارخانه با ارسال پیام‌های اعتراضی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به تحقیقات و اقدامات کارشناسی صورت گرفته مشخص شد، مدیران گروه به همراه چند نفر دیگر از اعضا، بستری را برای توهین و انتشار مطالب کذب در این فضا نسبت به مدیران ایجاد کرده بودند و هر گونه پیام‌ها و دفاع این افراد را بلافاصله حذف می‌کردند.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی با اشاره به فضای سازی برای گسترش اعتراضات کارگران این کارخانه از سوی مدیران این گروه، اضافه کرد: در بررسی‌های تخصصی صورت گرفته مشخص شد که این افراد، همچنین افرادی از معاندین را برای بهره برداری سو از اعتراضات بیان شده در این گروه اضافه کرده بودند و با این اقدام خود، زمینه خوراک خبری معاندان خارج نشین را فراهم کرده بودند.
آنقی در ادامه با اشاره به شناسایی شخصی که با انتشار مطالبی غیرواقع در فضای مجازی نسبت به مسئولان کارخانه اقدام می‌کرد، گفت: در پی اقدامات فنی و شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا، متهم که از مدیران مشغول به خدمت در کارخانه بود، شناسایی شد و پس از توقیف تجهیزات رایانه‌ای وی و استخراج ادله مرتبط با جرم صورت گرفته، پرونده قضایی به صورت کامل به همراه مستندات، به مراجع قضائی معرفی شد.
وی با بیان این نکته که پلیس فتا علاوه بر رسیدگی به شکایات مردمی و پرونده‌های واصله به این پلیس، آمادگی همکاری با تمامی کارخانه‌ها و ارگان‌ها را داشته و با نیت صیانت از کارکنان و حفظ آرامش در فضای مجازی برنامه‌ریزی‌های جامعی دارد، افزود: هرگونه تشویش اذهان و سلب آسایش از محیط کارخانه‌ها و کارگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و برابر قانون با افراد متخلف و قانون‌شکن به‌طور جد برخورد خواهد شد.
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today