تسنیم/ استاندار سابق گلستان درباره اکتشاف نفت و گاز در استان، گفت: در حفاری‌های اخیر به نفت رسیدیم و اکنون کارشناسان در حال تجزیه و تحلیل هستند که آیا این استخراج مقرون به صرفه است و این مسئله می‌تواند در آینده چهره استان را متحول کند.

هادی حق‌شناس استاندار سابق گلستان ظهر امروز در مراسم تکریم خود و معرفی استاندار جدید گلستان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، با قدردانی از همراهی گروه های مختلف سیاسی،نخبگان، رسانه‌ها و مدیران استان در مدت تصدی سمت استانداری اظهار داشت: مطلقا در استان گلستان هیچ تنش سیاسی و اجتماعی نداشتم و همه در هر مقطعی که از آنان درخواست شد پای کار آمدند و کارهای بزرگی با همراهی آنان انجام شد.
حق شناس، امنیت و وحدت موجود در استان را نشات گرفته از همراهی علما و روحانیت شیعه و سنی دانست و گفت:  افزود: همه اقشار به ویزه ائمه جمعه و روحانیت در این مسیر کمک کردند. همانطور که در سیل و کرونا همه مجموعه ها به کمک مدیریت استان امدند.
وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و ان را نتیجه همدلی و همراهی مدیران دانست و گفت: نرخ بیکاری در استان طبق آخرین امارها 8 درصد است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته این نرخ 11 درصد بود.
وی از بخش خصوصی هم به علت کمک‌های آنان در موضوع کرونا قدردانی کرد و افزود: بخش خصوصی در همه موضوعات کنار ما بودند و در اپیدمی کرونا برای تهیه دستگاه تنفس مصنوعی اقدام کردند. پیش از کرونا فقط 150 دستگاه تنفس مصنوعی در بیمارستان های استان داشتیم ولی در کمتر از 10 دقیقه بخش خصوصی و فعالان اقتصادی 50 دستگاه تنفس مصنوعی تهیه کردند.
پاسخ وزارت نفت درباره اختلال پمپ‌بنزین‌ها: مشکلی برای سوخت‌گیری با قیمت آزاد وجود ندارد/ اشکال فنی در حال رفع است
حق شناس در ادامه با بیان اینکه  همراهی مجموعه‌های استان سبب کاهش شیوع کرونا در استان شد، اطهار داشت: در اخرین جلسه ستاد کرونا اعلام شد گلستان جزو 3 استان با پایین ترین نرخ شیوع و مرگ و میر ناشی از این بیماری است. هرچند خطر کرونا هنوز جدی است و باید مراقب باشیم.
حق شناس به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان اشاره کرد و آن را موفقیت امیز دانست و گفت: با همکاری سپاه در استان این طرح به خوبی اجرا شد و نتایج موفقیت امیزی هم به همراه داشت.
وی با بیان اینکه در ابتدای دوران تصدی سمت استانداری با بحران سیل در ترکمن صحرا همراه بود، ادامه داد: برای بتزسازی مناطق سیل زده همه دستگاه ها به ویزه بنیاد مسکن پای کار بودند و 22 هزار واجد مسکونی در استان نوسازی و بازسازی شد.
وی به افزایش سهم استان از اعتبارات دولتی اشاره کرد و گفت: به میزان  17 هزار میلیارد تومان اعتبار در این سال ها پروژه در استان افتتاح و یا تامین اعتبار برای افتتاح آن داشتیم. با کمک تسهیلات رونق تولید امروز  75 درصد از واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی در استان گلستان فعال هستند.
وی ادامه داد: تصویب منطقه آزاد اینچه‌برون در ماه های گدشته اتفاق افتاد و من معتقدم این منطقه می‌تواند تضمینی برای توسعه استان گلستان باشد.
حق شناس به موضوع خشک شدن خلیج گرگان اشاره کرد و افزود: در ستاد تالاب های ایران مصوب شد که از طریق انتقال اب و یا لایروبی کانال‌ها نسبت به نجات خلیج گرگان در طی پنج سال اقدام شود.
وی به پیگیری در خصوص ایجاد سد میرداماد گرگان اشاره کرد و افزود: همه این پیگیری‌ها در زمان بحران مالی دولت انجام شده و توانستیم بحث تخصیص آب از دریای خزر و شیرین‌سازی آن به منظور شرب را دریافت کنیم. 
حق شناس درباره اکتشاف نفت و گاز هم گفت: در حفاری‌های اخیر به نفت رسیدیم و اکنون کارشناسان در حال تجزیه و تحلیل هستند که آیا استخراج این نفت مقرون به صرفه است یا خیر و این مسئله می‌تواند در آینده چهره استان را متحول کند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today