صدا و سیما/ اکنون روند ترخیص کالای اساسی از بنادر و گمرکات استان خوزستان تسریع یافته و مطلوب است.

غلامرضا بلوطی‌میرزا، ناظر گمرکات خوزستان در خصوص روند خروج کالای اساسی از بنادر، اظهار کرد: در حال حاضر روند خروج کالا از بنادر و گمرکات استان خوزستان، از تخلیه کالا پیشی گرفته است. 
بلوطی‌میرزا افزود: در گذشته به دلیل کمبود کامیون، تعارضات به وجود آمده در تامین ارز، بالا بودن حجم تخلیه کالا در بنادر و ... روند تخلیه از خروج کالا پیشی گرفته بود و این مساله باعث رسوب کالا در بنادر و گمرکات شده بود.
ناظر گمرکات خوزستان ادامه داد: راه اندازی سامانه بازارگاه که برای کنترل و نظارت بر توزیع کالای خارج شده از بنادر اجرایی شد یکی دیگر از عواملی بود که برای مدتی روند ترخیص کالا را زمانبر کرده بود.
بلوطی‌میرزا عنوان کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام شده در سطوح مختلف کشور و استان، اکنون روند ترخیص کالای اساسی از بنادر و گمرکات استان تسریع یافته و مطلوب است.
وی افزود: میزان انباشت کالا در بنادر به اندازه‌ای است که هرچه قدر از آن تخلیه شود باز هم شاهد جایگزین شدن کالا به جای آن هستیم و به دلیل این شرایط، میزان انباشت کالا به تدریج کم خواهد شد.
ناظر گمرکات خوزستان عنوان کرد: اگر بخواهیم از میزان کالای انباشت شده در گمرکات و بنادر استان کم شود باید دو برابر تعداد کامیون‌ها را افزایش دهیم که ظرفیت چنین اقدامی وجود ندارد.
بلوطی‌میرزا گفت: خوشبختانه در حال حاضر روند تخلیه کالا از بنادر و گمرکات استان خوب است و بیشتر از آن چیزی که وارد بنادر می‌شود، شاهد خروج کالا از بنادر هستیم.
وی ادامه داد: رسوب کالا در بنادر و گمرکات خوزستان در حال کنترل و رو به کم شدن است. خوشبختانه روند تخلیه عادی است و در مقایسه با سال گذشته نیز بهبود یافته است.

 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today