ایرنا/ معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: از زمان اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه کرونا ۵۳.۹ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان موفق به دریافت دز اول و دوم واکسن کرونا شدند.

زهرا هاشم‌پور، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهار کرد: تاکنون ۱۰۲ هزار و ۴۸۹ دز واکسن کرونا در مراحل اول، دوم و سوم در خلخال تزریق شده که ۶۴ هزار و ۷۵۵ دز مربوط به مرحله اول واکسن کرونا است که ۹۲.۷ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان را شامل می‌شود.
او گفت: از زمان تزریق واکسن کرونا تاکنون ۳۷ هزار و ۶۷۴ نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال خلخال نیز موفق به دریافت هر ۲ دز اول و دوم واکسن کرونا شده و همچنین ۶۰ نفر که کادر بهداشت و درمان هستند دز سوم و یادآوری واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال با بیان اینکه ۹۹ درصد فرهنگیان واکس کرونا دریافت کردند، اظهار کرد: ۸۲.۴۱ درصد از دانش‌آموزان این شهرستان نیز موفق به دریافت واکسن کرونا شدند که بیش از ۶ هزار نفر از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دز اول این واکسن و همچنین ۵۹۵ نفر نیز دز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند. 
هاشم‌پور بیان کرد: روند نزولی ابتلا به کرونا و بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در خلخال همچنان ادامه دارد و برای جلوگیری از پیک ششم و افزایش آمار ابتلا به این ویروس انتظار می‌رود در کنار افزایش آمار روزانه تزریق واکسن کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در بین مردم منطقه همانند روزهای سخت و جولان ویروس ادامه داشته باشد.

  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today