فارس/ مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی گفت: یک جوان ناشنوای تبریزی که هفت مدال جهانی دارد دریکی از نقاط شهر سیگار می‌فروشد؛ اما کشوری مثل نروژ سال‌هاست تلاش می کند تا در زمینه ناشنوایان فقط یک مدال کسب کند، این در حالی است که تنها یک ورزشکار ما هفت مدال کسب کرده است.

ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی در زمینه جذب بودجه همواره گام‌های مثبتی برداشته و تلاش کرده تا همایش ها و مسابقات ورزشی را به مرحله اجرا برساند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت سمن ها در آذربایجان شرقی، بیان کرد: ۲۵۹ سمن در سطح استان فعال بوده که بیش از ۲۰۰ موردش در زمینه های مختلف صرفاً در تبریز فعالیت می‌کنند؛ اما مکانی برای تجمیع آنها نبوده تا نسبت به برگزاری برنامه های خود اقدام کنند.
بهتاج افزود: شهرداری اگر بتواند یکی از فرهنگسراها و یا مکانی را برای برگزاری برنامه‌های این سمن ها اختصاص دهد، شاهد حرکت های بسیار ارزشمند در سطح شهر تبریز خواهیم شد.
این مقام مسئول اضافه کرد: شهرداری و شورای شهر تبریز می توانند از نظرات مفید و ارزشمند جوانان نخبه و فهیم در زمینه مشاوره و اجرای برنامه های مختلف استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با مشاوره های پیش از ازدواج، اظهار کرد: مشاوران در حوزه ازدواج و ورزش در سطح شهر فعال هستند که میتوان از وجود آنها نیز بهره جست و از توانایی هایشان استفاده کرد؛ همچنین شهرداری می تواند در زمینه لغو عوارض تابلو برای این مشاغل اقداماتی در نظر بگیرد تا  کسب آنها نیز رونق گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود در خصوص گسترش خانه های ورزش روستایی، گفت: در ۲۰۱ روستا توانستیم خانه ورزش روستایی ایجاد کنیم.
بهتاج با بیان اینکه سرانه سالن‌های ورزشی تبریز نسبت به سایر شهرستان های استان کم است، گفت: اداره کل ورزش و جوانان در شبستر ۱۳ سالن ورزشی  در تبریز هم ۱۲ سالن ورزشی دارد که این مورد پاسخگوی جمعیت تبریز نیست، حتی با وجود ۲۷ سالن ورزشی شهرداری نیز نمی‌توان جوابگوی نیاز ورزشی شهروندان مان باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در تبریز به جز تیم نوجوانان تبریز در زمینه فوتسال بانوان تیمی وجود ندارد، گفت: بانوان فوتبالیست تبریزی برای فعالیت در این حوزه به ناچار به شهرهای دیگر می روند تا به فعالیت خود ادامه دهند، ما استعدادهای قوی را در این حوزه داریم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بدنه شهرداری برخی قهرمانان وجود دارند، ادامه داد: وقتی قهرمانان شاغل در شهرداری به مسابقات اعزام می‌شوند از حقوق انها کاسته می‌شود لازم است در این زمینه نیز اقداماتی صورت گیرد.
بهتاج اضافه کرد: یک جوان ناشنوای تبریزی که هفت مدال جهانی دارد دریکی از نقاط شهر سیگار می‌فروشد؛ اما کشوری مثل نروژ سال‌هاست تلاش می کند تا در زمینه ناشنوایان فقط یک مدال کسب کند، این در حالی است که تنها یک ورزشکار ما هفت مدال کسب کرده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today