فارس/ هجدهمین یادواره عارف نامی کُرد خالق مولودنامه سیدبهاءالدین شمس‌قریشی به عنوان بزرگترین مراسم مولودی‌خوانی کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور پرشور گروه‌های مولودنامه‌خوان و مردم عاشق رسول مهربانی در جوار مرقد آن مرحوم در مجموعه ورزشی شهید کاظمی سنندج برگزار شد.

هجدهمین یادواره عارف نامی کُرد خالق مولودنامه سیدبهاءالدین شمس‌قریشی به عنوان بزرگترین مراسم مولودی‌خوانی کشور به همت حوزه هنری کردستان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور پرشور گروه‌های مولودنامه‌خوان و مردم عاشق رسول مهربانی در جوار مرقد آن مرحوم در مجموعه ورزشی شهید کاظمی سنندج برگزار شد.
در دوران قبل از شیوع کرونا این مراسم با حضور نزدیک به 5 هزار نفر در سنندج برگزار می‌شد اما امسال به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، مراسم شمس‌قریشی با حضور تعداد محدودی از عاشقان رسول‌الله و اهل بیت(ع) برگزار شد.
مرحوم سیدبهاءالدین شمس‌قریشی ازعارفان نامی کُرد است که در سال ۱۲۹۳ هجری قمری مصادف با ۱۲۵۰ هجری شمسی در روستای «سه‌ردی» از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه متولد شد.
شمس‌قریشی تالیفات متعددی به فارسی و کُردی از جمله معراج‌نامه، مولودنامه، شمس‌العقائد و دیوان شعر سروده است، وی در سال ۱۳۶۵ هجری قمری مصادف با ۱۳۲۲ هجری شمسی در سن ۷۲ سالگی در سنندج به لقاءالله پیوست و در آرامستان آن زمان سنندج تایله به خاک سپرده شد، آرامگاه آن مرحوم در محوطه سالن ورزشی شهید کاظمی سنندج در خیابان طالقانی(فیض آباد) واقع شده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online