باشگاه خبرنگاران/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بارش شدید باران، تندباد لحظه‌ای و رعدوبرق برخی مناطق استان را فرا گرفته است.

دوست محمد کلیم، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت سامانه بارشی در بعدازظهر سه شنبه با رخداد‌های رگبار و رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای در استان ادامه یافت و سبب آبگرفتگی معابر و جریان یافتن برخی رودخانه‌های محلی شد.
وی گفت: در شبانه روز گذشته بارش شدید باران، تندباد لحظه‌ای و رعدوبرق برخی مناطق استان را فرا گرفت که بیشترین بارش با میزان ۳۰ میلی متر بارش از شهر «راسک» در جنوب شرق استان گزارش شده است.
وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی و بارانسنجی، بیشترین بارش‌ها به ترتیب از ایستگاه‌های «راسک» با ۳۰، «مسکوتان و کشیک» ۱۸، «دارکان» ۱۲.۵، «چاهان» هفت و قصرقند ۵.۵ میلی متر بارش گزارش شده است.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در برخی ایستگاه‌های هواشناسی جنوب استان نظیر نیکشهر، قصرقند و راسک تندباد لحظه‌ای یا رعدوبرق نیز روی داده است.
کلیم خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی پیش بینی می‌شود امروز و به صورت پراکنده پنج شنبه نیز بارش‌های همرفتی در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و ارتفاعات مرکزی استان فعالیت کند.
وی افزود: با توجه به همرفتی بودن سامانه و ریزش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها به ویژه در بعدازظهر و شب وجود دارد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today