باشگاه خبرنگاران/ استاندار بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور، ۷۵۰ میلیون دلار برای حمایت از صنایع دریایی استان مصوب شد که حل مشکلات صدرا در این زمینه در اولویت قرار می‌گیرد.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت و جایگاه صدرا، اظهار کرد: صدرا نقش مهمی در اقتصاد استان بازی می‌کند، بنابراین توجه و رسیدگی به مسائل و مشکلات این شرکت از سوی مدیریت استان ضروری است.
وی تاکید کرد: به منظور رسیدگی به مشکلات مهم صدرا، گروهی متشکل از معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیر شرکت صدرا تشکیل شود.
استاندار بوشهر افزود: یکی از اموری که گروه یادشده باید پیگیری کنند موضوع فرایند تخصیص اعتبار برای ساخت شناور‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی دقیق است.
محمدی‌زاده ادامه داد: موضوع مالکیت زمین صدرا از دیگر درخواست‌های این شرکت است که در این زمینه باید راهکار‌های لازم شناسایی و تمام تلاش برای صدور سند زمین صدرا انجام شود.
وی گفت: انتظار داریم صدرا موضوع شریک کردن کارکنان بومی این شرکت را در سهام شرکت، در دستور کار خود قرار دهد.
استاندار بوشهر عنوان کرد: تمام تلاش ما کمک به توسعه فعالیت‌های صدرا است تا از این طریق روند اشتغال و تولید در این شرکت به نحوی مطلوب ادامه یابد.
محمدی‌زاده افزود: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، ۷۵۰ میلیون دلار برای حمایت از صنایع دریایی استان مصوب شد که حل مشکلات صدرا در این زمینه در اولویت قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: این اعتبار ۷۵۰ میلیون دلاری در سه سال و سالانه ۲۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت صدرا هم در این نشست با تشریح طرح‌های در دست اجرای این شرکت، گفت: این طرح‌ها در بخش‌های ساخت شناور و کشتی‌های خارجی در دست اجرا است و بخشی از این طرح‌ها به پایان رسیده است.
زراعی ادامه داد: همچنین طرح‌های مربوط به تعمیر و نگهداری سکو‌ها هم در دست انجام است و با تامین منابع مالی جدید ساخت شناور‌ها و کشتی‌های جدید را شروع می‌کنیم.
وی بیان کرد: هم اکنون در بخش تعمیرات طرح‌های پارس جنوبی ۵۰۰ نفر و در بخش کشتی سازی نیز ۷۰۰ نفر نیرو در شرکت صدرای بوشهر کار می‌کنند.
رئیس جمهور در سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر در ۱۶ مهر، به شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) نیز رفت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف طرح توسعه میدان نفتی رشادت و نیز مراحل تکمیل کشتی اقیانوس پیمای «افراماکس ۲»، با توضیحات وزیر نفت و مدیران این مجموعه صنعتی، در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.
حجت الاسلام رئیسی در این بازدید تاکید کرده بود که دولت با همه توان از صنایع کشتی‌سازی و دریایی کشور حمایت خواهد کرد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar