ایرنا/ معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران با اظهار این که بارش برف پائیزی از ارتفاع بالای ۲هزار متر به پائین دست هم رسیده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته طی ۲۴ساعت گذشته بارش برف در سه ایستگاه بلده در شهرستان نور ، سیابیشه در چالوس و رینه در آمل نیز گزارش شده است.

احمد اسدی معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران متوسط دمای هوای  صبح امروز استان را  ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر عنوان نموده و اظهار کرد: اگرچه هفته گذشته نخستین برف را در ارتفاعات بالای 2 هزار متر استان داشتیم ، اما اکنون بارش برف به پائین دست هم رسیده است.
وی بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته را به میزان ۸۳ میلی متر مربوط به رامسر اعلام کرد و گفت که بابلسر با ۷۹ میلی متر ، نوشهر ۷۰ میلی متر و دشت ناز میاندرود  ۶۵ میلی متر بیشتترین بارندگی را پس از  بابلسر داشتند.
اسدی بیشترین سرعت وزش باد ثبت شده در استان را هم ۷۲ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران با بیان این که بارش باران پراکنده  از بعدظهر امروز  کم می شود، ،گفت : هوای استان  از امشب با کاهش ابر پیش بینی می‌شود و طی ۲ روز آینده یعنی فردا پنجشنبه و جمعه هوای استان تقریبا پایدار و صاف خواهد بود.
سامانه جدید بارشی از اواخر دوشنبه شب وارد مازندران شد و تمامی مناطق مختلف این استان را تحت تاثیر قرار داد ، طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر بارش باران، وزش باد شدید موقتی و وقوع رعد و برق، کاهش ۶ درجه‌ای دمای هوا در مناطق ساحلی و جلگه‌ای و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز تا ۱۲ درجه را به همراه داشته است.
بارش برف در پائین دست و کاهش نسبی دما سبب نگرانی برخی از باغداران مازندران نیز شده است چرا که طبق اعلام رسمی مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی زمان برای برداشت میوه پرتقال که ۷۰ درصد از ۱۱۰ هزار هکتاری باغ های مرکبات استان را تشکیل می دهد ، فرارسیده است. از طرفی بر اساس اعلام کارشناسن زراعی جهاد کشاورزی کاهش دما سبب شد تا شالی های کشت دوباره برنج دچار آسیب سفت شدن دانه های برنج شوند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today