باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه از دستگیری شکارچیان آهوان در منطقه حفاظت شده کاغذکنان این شهرستان خبر داد.

حیدرعلی امیرزاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی شهر آقکند در ماموریت گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کاغذکنان، مسیر زیستگاه‌های آهوان مابین خیرآباد- دنبلی دو نفر شکارچی غیر مجاز را دستگیر کردند.
وی افزود: متخلفین برخلاف مقررات شکار و به صورت غیرمجاز با یک قبضه اسلحه قاچاق اقدام به پروژکتورکشی در زیستگاه‌های آهوان منطقه کرده بودند.
امیرزاده بیان کرد: از این شکارچیان تعدادی ادوات شکار شامل یک قبضه سلاح شکاری با مشخصات دو لول کوسه، کالیبر ۱۲ غیر مجاز، یک دسـتگاه پروژکتور و تعداد دو عدد فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط و پرونده پس از تکمیل برای طی مراحل قانونی به قوه قضایی ارجاع شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان میانه با بیان این که منطقه حفاظت شده کاغذکنان میانه حدود ۶۰ هزار هکتار وسعت دارد و جمعیت آهو‌ها تحت شرایط فصلی و جوی درمنطقه حفاظت شده کاغذکنان در نوسان است از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف مربوط به شکار و صید غیر مجاز مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today