ایرنا/ مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: کیفیت هوای این کلانشهر ظرف مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال آلوده‌تر بود زیرا در هیچ روزی از این ماه هوای مشهد در وضعیت پاک قرار نگرفت.

رضا اسماعیلی، مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد روز چهارشنبه بیان داشت: در مهر ماه امسال شهروندان مشهدی تجربه تنفس در هوای پاک را نداشتند در حالی که در مهر ماه پارسال یک روز هوا با شاخص پاک ثبت شده‌ است.
وی ادامه داد: همچنین مهر ماه امسال تعداد روزهای هوا با کیفیت قابل قبول ۲۰ روز بود که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۲۵ روز بود.
مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: در مهر ماه امسال تعداد روزهایی که شاخص هوا روی کیفیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت نیز ۱۰ روز بود که این میزان در مدت مشابه پارسال چهار روز بود.
اسماعیلی خشکی و پایداری هوا را از عوامل افزایش آلاینده‌های جوی در کنار حمل و نقل و استفاده صنایع از سوخت‌های نامناسب عنوان کرد.
کلانشهر ۳۵۰ کیلومترمربعی مشهد در مجموع ۷۲۳ کیلومتر گذرگاه محلی، خیابان و بزرگراه دارد و حدود ۷۰ درصد آلودگی هوا در این کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مربوط به ناوگان حمل و نقل است و تداوم پدیده خشکسالی، افزایش حجم گرد و غبار و پایداری هوا وضعیت آلودگی هوا را در این شهر تشدید کرده‌ است. 

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today