ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بستری شدن ۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار کرد: مجموع بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ از ابتدای همه گیری تاکنون در مجموعه شهرستان‌های 6 گانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان از مرز ۴۶ هزار و ۳۰۷ نفر گذشته است.
وی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه بیان کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۶ هزار و ۳۰۷ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و از سوم لغایت چهارم آبان ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، بیست و یک بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۰ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است.
دانائی افزود: علاوه بر این در همین مدت ۳۶ هزار و ۱۲۴ بیمار نیز به صورت سرپایی در استان شناسایی شدند.
وی با اشاره به تلاش مدافعان سلامت در کمتر از دو سال گذشته ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۲۲ نفر رسید.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today