ایرنا/ رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مشکلات و خسارت های کشاورزان و دامداران زلزله زده اندیکا در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس طرح و پیگیری می‌شود.

محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا اظهار کرد: زلزله مهرماه امسال بیش از پنج هزار میلیارد ریال به زیرساخت های شهرستان اندیکا خسارت وارده کرده که عمده خسارت در بخش کشاورزی است.
وی افزود: هفته آینده نشستی با حضور وزیران نیرو، کشاورزی و دیگر مجموعه های مرتبط در رابطه با مشکلات خسارت دیدگان اندیکا برگزار می شود تا برای حل مشکلات آنها تصمیم جدی گرفته شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زلزله به زیرساخت های بخش دامپروری شهرستان اندیکا خسارت وارده کرده است که با توجه به شروع فصل سرما باید بازسازی این زیرساخت ها تسریع شود.
وی گفت: ارزیابی واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله نیز انجام شده و از متولیان ذیربط انتظار می رود با پرداخت تسهیلات بلاعوض و کم بهره نسبت به بازسازی این منازل اقدام کنند.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: در شهرستان اندیکا ظرفیت های خوبی در حوزه شیلات وجود دارد که به رغم پیگیری و اختصاص اعتبار برای اجرا به خوبی از آن استفاده نشده است لذا در نشست روز یکشنبه نهم آبان ماه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی این مشکل مطرح می شود.
وی ادامه داد: موضوع تامین نهاده های دامی و خرید دام مازاد عشایر نیز تا یکشنبه هفته آینده در این کمیسیون مطرح و برای افزایش نهاده ها و زمان بندی خرید دام تصمیم گیری می شود.

 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today