ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: واکسیناسیون افراد پرخطر و آسیب پذیر علیه آنفلوآنزا در این شهرستان آغاز شده و شمار زیادی از این افراد نسبت به تزریق این واکسن اقدام کردند.

محمد خیراندیش، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان بیان کرد: مددجویان بهزیستی از جمله گروه های پرخطر و آسیب پذیر محسوب می شوند بنابراین ۷۷۰ دُز واکسن آنفلوآنزا برای مددجویان و کادر فعال در آسایشگاه شبانه روزی حضرت ابوالفضل، «مهرآوران»، «بهبود» و مراکز نگهداری سالمندان «آسایش» و «خورشید» اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: علاوه بر این بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تزریق واکسن آنفلوآنزا به زندانیان و مادران باردار پرخطر در پایگاه الزهرا و کادر بهداشت و درمان در حال انجام است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان ادامه داد: همچنین با توجه به محدودیت سهمیه به افراد دارای بیماری های خاص از جمله بیماران پیوندی، دیالیزی و اچ.آی.وی مثبت نیز واکسن آنفلوآنزا  تزریق می شود
خیراندیش درباره واکسن کرونا آسترازنکا نیز گفت: متقاضیان نوبت اول واکسن آسترازنکا می توانند تا تاریخ ۱۰ آبان سالجاری به پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون واقع در عین القضات، شهیدهزاره در شهرک مدرس، بهورزی(کلینیک شیخ الرئیس سابق) و تالار قرآن مراجعه کنند.
وی اضافه کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت فاصله زمانی بین نوبت اول و دوم واکسن آسترازنکا بین هشت تا ۱۲ هفته است و افرادی که در نوبت اول، واکسن آسترازنکا دریافت کردند بعد از گذشت هشت هفته می توانند برای تزریق نوبت دوم به پایگاههای تجمیعی واکسیناسیون کرونا در همدان مراجعه کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان ادامه داد: علاوه بر افراد بالای ۱۸ سال با توجه به بازگشایی مدارس واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال علیه کرونا هم در پایگاههای تجمیعی واکسیناسیون انجام می شود.
خیراندیش افزود: از ابتدای آبان ماه سال جاری شرط حضور کارکنان دولت در محل کار، ارائه کارت معتبر دریافت حداقل یک دز واکسن کرونا است.
بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در استان همدان تزریق شده است.
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today