ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان گفت: از ابتدای آبان تاکنون تعداد این افراد حدود ۲۵ درصد بیشتر شده است.

عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان اظهارداشت: امروز ۲۲۳ تخت در اختیار افراد مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد که نسبت به روز نخست آبان  این تعداد ۴۲ نفر افزایش یافته است.
وی بیان کرد: همچنین تعداد بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی گلستان ۴۶ و تعداد افراد بدحال ۱۶ نفر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: مردم همچنان‌ باید نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت نکردن در تجمعات را رعابت کنند تا به زودی وارد پیک ششم نشویم.
وی تصریح کرد : دورهمی‌های خانوادگی، مراسم عزاداری به خصوص در محیط بسته، رستوران‌ها و تالارهای با فضای سرپوشیده ، کاهش استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری از جدی‌ترین عوامل افزایش مبتلایان به کرونا در گلستان طی هفته های گذشته بود.
براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر از مجموع ۱۴ شهرستان گلستان، ۶ شهر در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
وی بیان کرد:  شهرهای  بندرترکمن، گمیشان، آق قلا ،کردکوی ، رامیان و آزادشهر در وضعیت آبی و  گنبدکاووس، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش، گرگان، علی‌آبادکتول، مینودشت و بندرگز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today